Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Saraybosna’daki kongrede 179 bildiri sunuldu

Saraybosna’daki kongrede 179 bildiri sunuldu
  • 18.10.2016
  • 2.052 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Saraybosna Devlet Üniversitesi işbirliğinde, Bosna-Hersek’te gerçekleştirilen “1’inci Uluslararası Veteriner Bilimleri ve Tekniklerinde Gelişmeler Kongresi” (ICAVST) tamamlandı..

Açılış töreninde Kongre Başkanları ASÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Selcukbiricik ve Saraybosna Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Fejzic kısa birer selamlama konuşması yaptılar. Kongrenin Onursal Başkanı olan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sahin ise video mesajla kongreye katılanları selamladı. Türkiye’nin yanı sıra ABD, Avusturya, Romanya ve Bosna-Hersek’ten 150’den fazla akademisyenin katılımı ile gerçekleşen kongrede, 121’si sözlü, 58’i poster olmak üzere 179 bildiri sunuldu. ABD’den Prof. Anthony Chan, Prof. Erdal Erol ve Prof. Yüksel Ağca, Avusturya’dan Prof. Rene

Van Der Howen ve Türkiye’den Prof. Dr. Suat Dikel, ICAVST-2016’da, mesleki gelişmeler hakkında kapsamlı bilgiler aktardı.

Kongre kapsamlı sunumların yanı sıra, diğer ülke ve üniversitelerden isimlerle tanışma, fikir alışverişinde bulunma imkânı da sağladı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ