Aksaray Haberleri

Şehit Aileleri unutulmaz bir gün yaşadı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Şehit Aileleri unutulmaz bir gün yaşadı

Şehit Aileleri unutulmaz bir gün yaşadı
  • 15 Temmuz 2018

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı öncülüğünce Şehit Aileleri ve onkoloji hastası hanımlara yönelik gezi programı düzenlendi.

Somuncu Baba türbesinden başlayan gezide, onkoloji ve şehit aileleri Taptuk Emre ve Yunus Emre Türbelerini ziyaret etti. Gezi turu, Sarıyahşi ilçesindeki baraj gölünde tekne turu ile sonlandı.

Daha öncede birçok kez sosyal sorumluluk projelerine öncülük eden Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, onkoloji hastası ve şehit ailelerine yönelik gezi programı düzenledi. Gezi, Somuncu Baba Türbe ziyareti ile başladı. Şehit Aileleri ve onkoloji hastası hanımlar, Somuncu Baba Külliyesinde minyatür müzesini ziyaret ettikten sonra Somuncu Baba Türbesinde dua ettiler. Geziye eşlik eden Hafız Osman Akyol, Somuncu Baba’nın hayatından kesitler anlattı.

Gezi, Taptuk Köyü sınırları içinde yer alan Taptuk Emre Türbe ziyareti ile sürdü. Ardından Ortaköy’ün Sarıkaraman beldesi sınırlarında yeralan Yunus Emre’nin ziyarette tepedeki türbesi ziyaret edildi.

Tekne turu ile moral buldular

Türbe ziyaretlerinden sonra şehit aileleri için tekne turu organize edildi. Gezi heyetini Sarıyahşi ilçe sınırları içinde karşılayan Sarıyahşi İlçe Belediye Başkanı Fatih Ünsal, “Şehit ailelerimizi ilçemizde ağırlamaktan çok memnunum. Bu konuda üstümüze ne düşüyorsa sonuna kadar yapmaya hazırım” dedi.

İlçe sınırları içinde yer alan Hirfanlı Baraj gölünde tekne turuna çıkan Şehit Aileleri ve onkoloji hastası hanımlar, tekne turu ile moral buldu.

Gezi programını himaye eden Hasibe Yazgı, “Bu vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizin, bize emanet olarak bıraktıkları ailelerine destek olmak bizim görevimizdir. Şehit ailelerinin her zaman başımızın üstünde yeri var. Onlar için ne yapsak azdır. Bu gezimizi onlar için düzenledik. Ayrıca gezi davetimizi kırmayarak bize eşlik eden onkoloji hastası hanım kardeşlerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Bizi yalnız bırakmadılar. Bizi ilçelerinde ağırlayan İlçe Belediye Başkanı Fatih Ünsal beye de teşekkür ediyorum ” dedi.

Tekne turu moral bulan hanımlar, gezi organizasyonu için Hasibe Yazgı hanımefendi’ye teşekkür ettiler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ