Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Şehit Önder Güzel’in ismi Aksaray’da caddeye verildi

Şehit Önder Güzel’in ismi Aksaray’da caddeye verildi
  • 31.10.2016
  • 1.668 kez okundu

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara Özel Hareket Daire Başkanlığında şehit olan Aksaraylı Özel Hareket Daire Başkan Yardımcısı Önder Güzel’in ismi Aksaray’da bir caddeye verildi..

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara Özel Hareket Daire Başkanlığında şehit olan Aksaraylı Özel Hareket Daire Başkan Yardımcısı Önder Güzel’in ismi Aksaray Belediyesi meclisinin almış olduğu kararla daha önce ziraat caddesi olarak bilinen İtfaiye ve eski Tarım Müdürlüğü arasındaki 57. Cadde’ye ismi verildi.

Aksaray Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında şehit Özel Hareket Daire Başkan Yardımcısı Önder Güzel’in isminin caddeye verilmesi gündeme alındı. Yapılan görüşmede verilen önerge oy birliği ile kabul edildi. Daha önce 57. Cadde olarak bilinen yere şehidimizin ismi verildi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Dünyaya bir vatana nasıl sahip çıkılacağını gösterdiğimiz 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hainler tarafından şehit edilen özel hareket daire başkan yardımcımız önder güzelin ismi meclisimizin almış olduğu kararla 57.cadde olarak bilinen yere verildi. Onlar vatanları için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler. Bizlerde onlara bir vefa olarak şehidimizin ismini bu caddeye verdik. Bundan dolayı tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ