Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Selime İlkokulu’na Öğretmenler Günü ziyareti

Selime İlkokulu’na Öğretmenler Günü ziyareti
  • 25 Kasım 2016 - 17:25

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hayatı şekillendiren öğretmenlerin, bir toplumun da kaderini doğrudan etkileyen özel kişiler olduğunu belirtti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hayatı şekillendiren öğretmenlerin, bir toplumun da kaderini doğrudan etkileyen özel kişiler olduğunu belirtti.

Güzelyurt İlçesi’ne bağlı Selime Kasabası’nda bulunan Selime İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştiren ve orada görev yapan öğretmenlerin “Öğretmenler Gününü” kutlayan Rektör Şahin, öğretmenliğin bir gönül işi olduğunu söyledi. Çeşitli zahmetlere rağmen, üst düzey bir emekle çocukları yetiştiren öğretmenlerin, aslında bir toplumu da yetiştirdiklerine dikkat çeken Şahin, “Bugün herkes öğretmenlerin gayretleri ile bulundukları yerdeler. İnşallah bu okulumuzda okuyan çocuklarımız da yarın memleketlerine ve ailelerine faydalı bireyler olacaklar ve kendilerine düşen görevleri ifa edecekler. Tüm öğretmenlerimize emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi. Sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Şahin, onlara çok okumaları tavsiyesinde bulundu ve ileride yapmak istedikleri mesleklere ilişkin sorular sordu. Ziyaretin son kısmında öğrencilere ve öğretmenlere, günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi. Daha sonra Selime Belediye Başkanı Turgut Yayatan ile beraber, Kasaba Meydanı’nda halkla selamlaşan Rektör Şahin, memlekete faydalı her işin destekçisi olduklarını, özellikle çocukların milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetişmesi için üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu, Güzelyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Keçeci, Şube Müdürü Deniz Arslan, Okul Müdürü Kahraman Çetinkaya ve okul öğretmenleri katıldı.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ