Aksaray Haberleri

Sevgi Evleri projesinin ikinci kısım temeli atılıyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Sevgi Evleri projesinin ikinci kısım temeli atılıyor

Sevgi Evleri projesinin ikinci kısım temeli atılıyor
  • 18 Aralık 2020

’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında olan ‘’ projesinde temel kazısı devam ederken projenin ikinci kısmının temeli atılmaya başlandı.

Belediye başkanı Evren Dinçer, önümüzdeki günlerde Sevgi Evleri Projesinin temel atma töreni yapılacağını işaret etti.

Zafer Mahallesinde temeli atılan 8 bloktan oluşuyor. Proje, idari bina olmak üzere güvenlik binası, ortak kullanım binası, 1 adet 0-6 yaş çocuk evi ve 4 adet 7-18 yaş çocuk evi olarak inşa edilecek. Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları belediye tarafından yapılacak proje içeresinde çocuklar için futbol sahası, dinlenebilecekleri kamelyalar, farklı yaş gruplarına ait oyun grupları ve oyun parkları yer alıyor.

Yaklaşık 10 Bin metrekare alanı kapsayan projenin temel kazası devam ediyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer, kimsesiz ve bakıma muhtaç çocukların barınma ve sosyal rehabilitasyonu sağlayacak proje ile açıklamada bulundu. Başkan Dinçer, devlet koruma altında bulunan çocukların yurt ortamında değil de ev ortamında yetişmesi için bu projeyi başlattıklarını ifade etti.

Projenin çocukların tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlandığını açıklayan Başkan Dinçer, “Projemiz ile devlet korumasındaki çocuklarımız çok daha uygun ortamlarda büyüyecek ve daha çok hayatın içinde yer alacaklar” dedi.

Başkan Dinçer, sevgi evleri projesi için önümüzdeki günlerde temel atma töreni yapılacağını bildirdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ