Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Sigorta Acenteleri İstişare Toplantısı ATSO’da yapıldı

Sigorta Acenteleri İstişare Toplantısı ATSO’da yapıldı
  • 03.02.2016
  • 1.276 kez okundu

Sigorta Acenteleri İstişare Toplantısı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantı salonunda yapıldı..

Aksaray Ticaret ve sanayi Odasın Meclis toplantı salonunda Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanı Ahmet Koçaş , TOBB Sigorta Acenteleri il delegesi Mustafa Çalışkan , ATSO yönetim kurulu başkan yardımcısı Hacı İsmail Başer, ATSO meclis toplantı salonunda Aksaray’da faaliyet gösteren sigortacılar ile bir araya geldi.

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş başkanlığında yapılan toplantıda, sigortacılık sektörünün sorunları masaya yatırıldı. Sigorta sektör temsilcileri ile bir araya gelerek yeni gelişmeleri değerlendiren Başkan Koçaş , temsilcilerin aktardığı sorunlara ilişkin notlar aldı.

Toplantıda, sektörle ilgili problemler ve çözüm önerilerinde;

Yeni mevzuat değişikliğinin uygulamasında sigorta sektörünün zorlandığı görüldü. Sektör temsilcileri kanuni uygulama süresinin uzatılması talep ettiler.

Sigortalar üzerinde devlet yükünün azaltılması(resmi vergiler çok yüksek) gerekiyor, sigortalar çok pahalı. Sigorta fiyatlarının yüksek olmasından ötürü sigortasız kullanılan araçların sayısının artmış olması ve bunun toplum için risk oluşturması.

Trafik ve kaskonun tek çatı altında toplanması ve daha uygun bir fiyata getirilmesi (1-10 yaş arasında olan araçlar için uygulanabileceği dile getirildi)

Acentelere verilen komisyon miktarlarının düşürülmesi sektörü tehdit eden en büyük problemlerden olduğu dile getirildi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş İstişare toplantısında yaptığı konuşmada ;

Sigortacılık, Ülkemizde dikkatleri üzerine çeken sektörlerden biri haline geline gelmiştir. Son yıllarda yaşanan birçok kaza ve felaketler, bizlere sigortanın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Bu nedenle, her şey yok olduktan sonra değil, olmadan önce tedbirini almamız gerekiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde örgütlenen Sigorta Acenteleri ile Sigorta Eksperleri, geçen süre içerisinde birçok adım attı. Bu süre içinde Sektörün gelişmesi, kendini disipline etmesi, meslek mensuplarının eğitimi ve müşteri memnuniyetinin artması noktasında çok önemli mesafeler kaydedildi. Sigortacılık, modern dünyada ekonomiyi büyütmenin, ticareti artırmanın temel unsuru haline geldi. Bu toplantıların belli aralıklarla yapılması kararının da katılımcılar tarafından benimsenmesi, birlik ve beraberlikle çalışmaların yürütülmesi açısından önemlidir. Ben şahsın ve yönetim kurulum adına İlimizde faaliyette olan bütün Acentelere verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Toplantının verimli geçtiğini belirten katılımcılar ise bundan sonraki toplantının sık sık yapılmasını dileyerek toplantıyı gerçekleştiren ATSO yönetimine teşekkür ettiler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ