Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

SODES’li çocukların sinema keyfi

SODES’li çocukların sinema keyfi
  • 19.02.2016
  • 1.496 kez okundu

Aksaray Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Dezavantajlı ve suça sürüklenmiş çocuklar için hazırlanan SODES projesi kapsamında yükümlü, şüpheli, sanık, hükümlü ve suça sürüklenen çocuklar ile dezavantajlı gruplar sinema keyfi yaşadı..

Dezavantajlı ve suça sürüklenmiş çocuklar için hazırlanan proje kapsamında gösterimleri

Aksaray Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında yükümlü, şüpheli, sanık, hükümlü ve suça sürüklenen çocuklar ile dezavantajlı gruplar sinema keyfi yaşadı.

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş yaptığı açıklamada; SODES projesi ile sadece öğrencilerimizin akademik gelişimlerine yönelik faaliyetler yapmıyoruz. Aynı zamanda onların sosyal ve ahlaki gelişimlerine uygun etkinlikler düzenlemeye gayret ediyoruz. Bu etkinliğimiz de gençlerimize yönelik düzenlediğimiz sayısız sosyal etkinliklerden sadece biridir.

Aslında olay çok basit, iyiliğin bıraktığı boşluğu kötülük doldurur. Zamanını verimli bir şekilde değerlendiremeyen insan art niyetlilerin hedefi haline gelir. Bir de kişi en verimli delikanlılık çağında ise durum daha bir vahim olur. Aksaray’ımızın genç incilerine maddi imkansızlıklar içinde risklerle dolu karanlık yollarına ışık olup, zorluklarla yıpranmış gözleri sanatla ışıldattık. Yetiştirdiğimiz gençler tiyatro oyunlarıyla sahne tozunu, gitarın tellerinde gözyaşlarını kurutup, zihinlerinin kıvrımlarında şahları mat ettiler. Umudun kollarına tutunmuş gençlerin projesi bunlar. Kimsenin görmediği ya da görmek istemediği kaybolmuş gençlere denenmemiş bir yol sunmaktır, amacımız.” şeklinde konuştu..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ