Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Sonsuzluğun Sonu

Saliha TOPRAK
Saliha TOPRAK - saliha-toprak@hotmail.com
  • 18.12.2017
  • 1.717 kez okundu

Bu yazı; bu yılın son yazısı…Her şeyin olduğu gibi bir yılın, bir yazının, bir yaşamın SONU var. Elbette olmalı…Sonsuzluk rahatsız edici bir kavram.

“Sonsuz sevgi, bitimsiz aşk, birlikte sonsuzluğa yürümek”…Böyle cümlelerin oluşturduğu dileklerimiz, şiir dizelerimiz vardır. Saçma olduğunu, yalan olduğunu bilerek söylediğimiz, yazdığımız süslü içi boş sözler. Sonsuzluğun ne olduğuna kafa yormadan…Söylemiş olmak için söylediğimiz.

İnsan yaşamı içinde birçok yanılgı yaşar. Ve bunların en acıtanı da sonsuz sandığı, öyle umduğu ilşkilerle ilgilidir. Hep yanında olan, bir ömrü birlikte yaşadığı eşinden, kardeşinden öyle bir yara alır ki; aslında o en yakını zannettiği kişiden duyduğu, gördüğü, bir kelimecik, bir mimik bile; bu koca bir ömürde ne kadar yanıldığını, yanıltıldığını tokat gibi yüzüne çarpıverir.

Aslında o dakikada yaşadığı şok, ona şimdiye kadar o çok sevdiği, güvendiği, sevildiğini, sayıldığını zannettiği kişinin kendisiyle ilgili ne düşündüğünü, nasıl da bir kalemde siliverebildiğinin SOMUT OLARAK BİR VÜCUT HALİNDE karşında durmasıdır.

Oysa ölümden bile çekinmeyip, “olsun ben gittikten sonra da; bir ben daha var benden içeri” diyen Yunus’un sözleriyle anlattığınız kişiydi O???

Geçen yıl, yeni yıl yaklaşırken hissettikleriniz, “aaa bu yılında sona ermesine birkaç gün kalmış” dediğiniz günleri anımsarsanız, işte yine aynı şaşkınlık nidasıyla, aynı cümleleri kurabilirsiniz. Bu; beklediğiniz yeni yılın son günleri… Değişen ne? Kaybettikleriniz, tükettikleriniz, sonuna geldikleriniz…Para, eş, arkadaş, sevgili, iş, yaş, sağlık, anneler, babalar… Bir yıl içinde hep GİDEN var ne yazık ki! “hayır efendim, kazandıklarımız yok mu” diyeceksiniz. Olmaz mı? Evlilikler, bebekler, yeni başlanmış iş hayatları, güzel kazançlar, dostluklar, bir hayvanınızın olması, müjdeler…

Demek istediğim de işte bu noktada başlıyor.Her şeyin ama herşeyin bir başlangıcı var. Evlilikler, bebekler, yeni başlanmış iş hayatları, güzel kazançlar, dostluklar, bir hayvanınızın olması, müjdeler… Bunlar başlangıçlar. Ama inanın hepsinin bir Sonu var. Sonsuzluk diye birşey YOK! Ne siz böyle genç dinamik ve canlı kalacaksınız, ne emek verdiğiniz dostluklar, ilişkiler, işler…Bu gelen YENİ YIL da geçiverecek; hiç birşey aynı kalmayacak, tükenecek, bitecek…Yok olacak!

“Bu kadar karamsar olmalımıydı eski yılın son yazısı” derseniz… “Maalesef GERÇEKLER ACIDIR.” derim. Sonsuzluğun olmadığı bilincini duyumsayarak yola çıkarsanız; kayıplarınızı da kolay kabullenirsiniz.

Mutlu ve bol KAZANÇLI BAŞLANGIÇLAR dileklerimle… Başlangıçlarınızın bitimlerinizden çok olmasını umuyor, İYİ YILLAR DİLİYORUM.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ