Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Sorumluluklarımızın bilincinde olup, üzerimize düşen ne ise onu yapacağız

Sorumluluklarımızın bilincinde olup, üzerimize düşen ne ise onu yapacağız
  • 26.11.2018
  • 626 kez okundu

Aksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Müftülüğüne bağlı Kuran Kursu öğreticileri ile düzenlenen tanışma toplantısında bir araya geldi.

Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi ile birlikte katıldığı toplantıda Kuran Kursu öğreticileri arasında düzenlenen ‘Hadis Ezberleme ve Dua Ezberleme’ yarışmalarında dereceye giren öğreticilere hediyelerini takdim etti.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali Ali Mantı; toplumda iyi insan kitlesinin çoğaltılması gerektiğini belirterek artık mazeret dönemini bittiğini maharet dönemine geçilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Ali Mantı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Herkes ilmini kişiliğini kimliğini ortaya koymalı iyi insan kitlesinin çoğaltılmasına gayret etmeli. Biz ülke olarak mazlumların mağdurların son kalesiyiz. Genel coğrafyaların son ümit kalesiyiz. Bunu korumak zorundayız. Milli ve manevi değerlere sahip çıkan bizlere çok ciddi iş düşüyor. Kucaklayıcı kapsayıcı olalım.” dedi.

Kuran Kursu öğreticilerine: “Sizlere çok büyük görevler düşüyor. Rabbim sizlere Kuran eğitimi gibi bir görev nasip etmiş. Bu görevi layığı ile yapmak zorundayız. Bizlere düşen bir durum olursa kanunlar çerçevesinde her zaman elimizden geleni fazlasıyla çekinmeden yapacağımı herkesin bilmesini isterim” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi ‘Hadis Ezberleme ve Dua Ezberleme’ yarışmasında dereceye giren Kuran-ı Kerim öğreticileri ile öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Programa Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ eşi Reyhan Karabağ, Müftü Cemalettin Bal eşi Ayfer Bal ile davetliler katıldı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ