Aksaray Haberleri

‘Sosyal Mağaza’ ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

‘Sosyal Mağaza’ ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor

‘Sosyal Mağaza’ ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor
  • 07 Aralık 2020

Aksaray Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği en belirgin örnek projeleri arasında yer gösterilen ‘Sosyal Mağaza’ ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak yararlanması amacıyla kurulan ‘Sosyal Mağaza’yı inceledi. Başkan Dinçer, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin bu mağazadan ücretsiz kıyafet ve ayakkabı alabildiğini söyledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla açılan ‘Sosyal Mağaza’da her yaş grubuna hitap eden kıyafetler ve ayakkabılar yer alıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabildiği Sosyal Mağaza’dan bu güne kadar yüzlerce aileye giysi ve ayakkabı yardımında bulundu.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, yardımların yapıldığı ‘Sosyal Mağaza’yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediyeciliğin yol, su, kaldırım, alt yapının yanında sosyal yönden ele alınması gerektiğini söyleyen Başkan Dinçer, “Günümüzde sosyal belediyecilik söylemi ciddi anlamda önem kazanıyor. Çünkü toplumun dezavantajlı kesimleri olarak tabir edilen kimsesiz ve dar gelirli ailelere sahip çıkmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak yerel yönetimler olarak bizlere düşüyor.

Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığı ile şehrimizde ihtiyaç sahibi birçok ailemize gıda yardımında bulunduğumuz gibi çölyak ve trozinemi hastalarına tüketebilecekleri gıda ürünleri desteğinde bulunuyoruz. Bu hizmetleri süreklilik esasına göre gerçekleştiriyoruz.

Bütün bu hizmetlerin yanında ihtiyaç sabi ailelerimizi kıyafet ve ayakkabı ihtiyacını belediyemizin sosyal mağazasından karşılıyoruz” dedi.

Başkan Dinçer, belirlenen ailelere gıda ve kıyafet yardımlarının süreceğini bildirdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ