Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Sportif başarılar Aksaray’ı Dünya’ya tanıtıyor

Sportif başarılar Aksaray’ı Dünya’ya tanıtıyor
  • 24.01.2017
  • 1.160 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün spor konusunda son derece başarılı üniversiteler arasında olduğunu, sporcuların elde ettiği başarıların şehrin tanıtımına da önemli katkılar sunduğunu belirtti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün spor konusunda son derece başarılı üniversiteler arasında olduğunu, sporcuların elde ettiği başarıların şehrin tanıtımına da önemli katkılar sunduğunu belirtti.

– Spor Altyapısını Daha da Geliştiriyoruz –

ASÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) alanında Türkiye’nin en iyileri arasında olduğuna dikkat çeken Rektör Şahin, bu başarılarda emeği geçen tüm akademisyenlere ve sporculara teşekkür etti. 2016 yılında düzenlenen spor organizasyonlarında alınan derecelere dikkat çeken ve her yıl bir öncekinden daha iyi noktalara ilerlendiğini söyleyen Prof. Şahin, yönetim olarak spor altyapısını daha da geliştirmeye çalıştıklarını belirtti.

– Atletlerden 2 Rekor, 8 Şampiyonluk –

Üniversitelerarası en büyük organizasyonlardan birisi olan “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” kapsamında ASÜ’lü sporcular, Atletizm, Futbol, Güreş, Hentbol, Okçuluk ve Salon Futbolu dallarında hem erkek, hem de kadınlarda takım olarak toplam 3 Türkiye Şampiyonluğu, 4 Türkiye ikinciliği, 3 Türkiye üçüncülüğü elde etti. ÜNİLİG kapsamındaki müsabakalarda ise kadın takımları Basketbol ve Hentbolda Türkiye ikincisi olurken, erkek takımları Basketbol, Hentbol ve Voleybolda Türkiye Şampiyonu, Salon Futbolunda ise Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi. Birinci Lig müsabakalarında da erkek takımları Futbol ve Salon Futbolunda üçüncü, kadın voleybol takımı ise Türkiye Şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı. Bireysel branşlarda da ASÜ’lü sporcular büyük zaferlere imza attı. Atletizmde kadın ve erkek sporcular 2 Türkiye rekoru ile toplam 8 şampiyonluğa ulaşırken, birer kez de ikincilik ve üçüncülük elde etti. Güreşte, erkek sporcular şehre ve Üniversiteye 1 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye üçüncülüğü hediye ederken, kadın sporcular ise 1 Türkiye üçüncülüğü hediye etti. Tekvando branşında toplam 1 ikincilik, 2 üçüncülük; Okçulukta 2 birincilik, 3 ikincilik, 2 üçüncülük derecesine sahip olan ASÜ’lü sporcular, “Okçuluk Salon Federasyon Türkiye Kupası” yarışmalarında, “Makaralı Yay” kategorisinde 5 derece elde etti.

– Diamond Lig’de Altın Madalya Kazanıldı –

Moğolistan’da düzenlenen Üniversiteler Dünya Şampiyonası’ndan ASÜ’lüler, Türkiye’ye Dünya ikinciliği ile dündü. Öte yandan ASÜ BESYO öğrencisi İzzet Safer’in de yer aldığı 4×100 Metre Bayrak Takımı, İsveç’in Stockholm kentinde, IAAF Diamond Lig’de Altın Madalya kazanarak Aksaray’a büyük bir gurur yaşattı. İtalya’nın Chia kentinde gerçekleştirilen 23’üncü Avrupa Kros Şampiyonası’nda ter döken ASÜ’lü sporcu Cihat Ulus’un da yer aldığı takım ise Avrupa üçüncüsü oldu.

ASÜ Rektörü Şahin, tüm bu başarılarda emeği geçen sporcuları ve akademisyenleri bir kez daha tebrik etti ve başarılarının devamını diledi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ