Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Sultanhanı’nda MYO için ilk adım atıldı

Sultanhanı’nda MYO için ilk adım atıldı
  • 20.09.2017
  • 1.147 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilçelik mutluluğu yaşayan Sultanhanı’na yeni bir müjde verdi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilçelik mutluluğu yaşayan ’na yeni bir müjde verdi. Şahin, ilçeye Meslek Yüksekokulu (MYO) kurulmasının ilk adımı olan Senato Kararını alma aşamasına geldiklerini söyledi.

– Senato Kararı İçin Harekete Geçiliyor –

Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak’la, ilçedeki eğitim binasının üniversiteye tahsisini içeren protokolün imza töreninde konuşan ASÜ Rektörü, Sultanhanı’nın ilçelik unvanı almasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Öteden beri Sultanhanı’nın şehir havasının farkında olduklarını ve yatırımları da buna göre yaptıklarını ileten Şahin, MYO için ilk adımı atacaklarını müjdeledi. İlçede, Teknik Bilimler MYO’na bağlı olarak faaliyet gösteren iki program olduğunu anımsatan Rektör Şahin, “Bu yıl itibariyle ilçemizdeki öğrenci sayısı yüze yaklaştı. Sultanhanı’nın ilçeliğini, MYO ile taçlandırmak arzusundayız. Bununla ilgili ilk adım olan Senato Kararını almak üzereyiz” dedi.

– Sayın Rektörümüz Bizim İçin Bir Şans –

Belediye Başkanı Fahri Solak ise Rektör Şahin’in Sultanhanı için son derece samimi şekilde gayret ettiğini ve çok kıymetli desteklerde bulunduğunu söyleyerek, şunları ifade etti: “İlçemizin ve Kervansarayımızın kıymetini bilen bir Rektörümüzün olması bizim için çok büyük bir şans. Sayın Rektörümüzün kıymetli destekleriyle kısa sürede hem bölüm sayısı, hem de öğrenci sayısı arttı. İlçemize daha fazla öğrenci gelmesi ve onların ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesi adına, mevcut belediye binamızın üst katını kız öğrencilerimiz için yurda çevirdik. Üniversiteyle işbirliği konusunda elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, ilçedeki eğitim binasının ASÜ’ye tahsisini içeren protokol metni imzalandı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ