Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Süt üreticilerinden Mehmetçiğe anlamlı destek

Süt üreticilerinden Mehmetçiğe anlamlı destek
  • 15 Mart 2018 - 11:28

Aksaraylı süt üreticileri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de terör örgütlerine karşı başlattığı Zeytin Dalı harekâtına destek olmak amacıyla 122. 000 TL bağışta bulundu.

Aksaray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Esat Zengin beraberindeki köy ve beldelerde kurulu bulunan tarımsal kalkınma kooperatifleri ve süt üreticileri temsilcilerinden oluşan heyet ile Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti. Ziyarette açıklamada bulunan birlik başkanı Esat Zengin; üreticilerin Zeytin Dalı harekâtına destek olmak amacıyla geçimlerini temin ettiği sütlerin ücretlerinden arttırarak toplam 122.000 TL bağışta bulunduğunu söyledi.

Zengin devletimizin ve milletimizin fedakâr çabalarına katkı sunmak için köy ve kasabalardaki süt üreticilerinin aylık geçimlerinden arttırdığı bağışlarla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışta bulunduklarını bu bağışların makbuzlarını Vali Aykut Pekmez’e takdim ettiklerini söyledi.

-Milletimiz Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyor

Yapılan bağışları nedeniyle Esat Zengin ve üreticilere teşekkür eden Vali Aykut Pekmez; Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir süredir Afrin’de ülkenin güvenliği ve bekası için kahramanca mücadele verdiğini söyledi.

‘Operasyonun başlamasından itibaren milletimiz Mehmetçiğe her türlü desteği verdi’ diyen Vali Pekmez: “Devletimizin gücü bu operasyonu yapacak güçtedir. Ordumuzun yanında yer almamız, bunu göstermemiz maddi değerin dışında önemli bir anlam ifade ediyor. Bunu kurtuluş savaşında da milletimiz dişinden tırnağından arttırdığını ordumuzla paylaştığında yaşadık. Aynı ruhu taşıdığımızı bugünde taşıdığımızı görüyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Bütün üreticilerimize bu duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ