Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Tarım Bakanlığı personeline Pancar Yetiştiriciliği eğitimi!

Tarım Bakanlığı personeline Pancar Yetiştiriciliği eğitimi!
  • 02 Temmuz 2019 - 01:14

Tarım ve Orman Bakanlığı, şeker fabrikası ve pancar ekimi yapılan illerin personellerine yönelik “” düzenledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, pancar şekeri fabrikası ve ekim alanları bulunan illerin personellerine yönelik “Pancar Yetiştiriciliği Temel Eğitimi” Toplantısı düzenlendi.

Şeker üretiminin sürdürülebilirliği doğrudan pancar üretiminin verimli ve karlı bir şekilde yapılmasına bağlı olduğundan pancar şekeri fabrikası ve ekim alanları bulunan illerde görevli Tarım ve Orman İl Müdürlükleri personeline yönelik “Pancar Yetiştiriciliği Temel Eğitim” toplantısı, 1-4 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara’daki Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi’nde (UTEM) gerçekleştiriliyor.

Hangi iller katılıyor?

Toplantıya;

Şeker fabrikalarının ve ekim alanlarının bulunduğu Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bayburt, Bitlis, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muş, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Sivas, Tokat, Uşak, Van ve Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden ilgili teknik personel,

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Şeker Enstitüsü’nden yönetici ve yetkililer,

Tarım ve Orman Bakanlığı Şeker Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Hasdemir, Şeker İzleme, Denetim ve Koordinasyon Daire Başkanı Müfit Şimşek, Şeker Dairesi Başkanlığı ilgili teknik personeli ile birlikte yaklaşık 80 kişi katılım sağladı.

İl müdürlüğü çalışanları pancar yetiştiriciliği konusunda bilgilendiriliyor

Şeker Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Hasdemir’in şeker pancarının stratejik bir ürün olduğunu vurguladığı açılış konuşması ile başlayan toplantıda; Şeker İzleme, Denetim ve Koordinasyon Daire Başkanı Müfit Şimşek “Türkiye Şeker Sektörü”, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Proje Yönetim Koordinatörü Serdar Tevfik Gürbüz ise “Pancar Kayıt Sistemi (PAKSİS)” konulu bir sunum yaptı.

İlk gün Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Şeker Enstitüsü Agronomi Müdürü Dr. Abdullah Yaşar Abacı’nın “Şeker Pancarının Agronomik İstekleri, Bakım ve Sulama” konusunda katılımcıları bilgilendirdiği toplantı, 4 Temmuz’da sona erecek..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ