Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Tarım Platformu: Artık söz sadece milletindir

Tarım Platformu: Artık söz sadece milletindir
  • 19.07.2016
  • 1.191 kez okundu

Aksaray Canlı Hayvan Pazarında Bir Araya gelen Tarım Platformu Üyeleri Milli İradeye ve Demokrasiye Sahip Çıkma adına ortak basın açıklaması yaptı..

Yapılan programa Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve il Genel Meclis üyesi Mahmut Aktürk, Aksaray Kasaplar Odası Başkanı Kani Yerli, Üreticiler ver Celepler katıldı.

“Ülkemize milletimize yaşantımıza ve iş hayatımıza karşı yapılan bu darbe girişimini tanımıyoruz” diyen Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

Milletimizin iradesine ve demokrasimize kalleşçe ve haince vurulmuş bu hançeri kesinlikle kabul etmiyoruz. Halkın iradesi ve güveniyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz mesnetsiz kalkışmanın karşısındayız. Aksaray Ticaret Borsası olarak Devletimizin ve milletimizin yanında ve Demokrasimizin savunucusuyuz. Türk Milletinin namusu sayılan TBMM’ye ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesine Cumhurun başındaki Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan haince, kalleşçe ve sinsice girişim yapanları uyarıyoruz. Türk Milletinin mesele vatansa bir araya gelerek omuz omuza verdiklerinde ne tank, ne top ne de ağır silahlar etki edebilir. Milletimizin yüreğinde ‘’ÖNCE VATAN’’ düsturuyla hareket etme düşüncesi olduğu müddetçe hiçbir tahrik ve girişim amacına ulaşamaz. Allah Birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Müslüman Türk Halkının inancı tamdır. Ülkesini işgal etmek isteyen ve ülkesine hainlik yapanlara karşı aklıyla, gücüyle, imanıyla mücadele eder. Bunun en canlı örneği Çanakkale Savaşıdır. Ben buradan öncelikle Başkomutan Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, vekillerimizi, Valimizi Belediye başkanımızı, Emniyet ve TSK’daki imanlı ve inançlı güvenlik güçlerimizi ve en önemlisi milli iradeye sahip çıkarak darbe girişimine kalkışan tankların önüne set oluşturan ve akabinde demokrasi nöbeti tutan asil Türk halkını kutluyor saygılar sunuyorum” dedi.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak İse “Biz sivil toplum kuruluşları olarak; tüm halkımızın ve sesimizi duyan herkesin, içinde geçmekte olduğumuz kritik sürecin bilincinde olduğuna, davasına, ülkesine ve milletine ve topyekûn dönüşümün ruhuna uygun davranıp gerekli sorumlulukları yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın dik duruşu, Millerimizin azmi, imanı, birlik ve beraberliği sayesinde bu alçakların emeline ulaşamadı. Kim ne yaparsa yapsın bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. ” dedi.

Aksaray damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı ve il genel meclis üyesi Mahmut Aktürk “Ülkemizin geleceğini çoluğumuzun çocuğumuzun yarınlarını çalmaya çalışan bir güruha karşı gerçekten aziz Türk Milleti olarak ciddi bir zafer kazandık. Bu arada en büyük dik duruşu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Başbakanımız, hükümetimiz, siyasilerimiz, basın yayın kuruluşlarımız ama özellikle yürekli, cesur, Türk Milleti kazanmıştır. Tankların önüne yatan, tankların üstüne çıkan, savaş meydanında savaşır gibi silahsız bu mücadeleden zafer ile ayrılan aziz Türk milleti olmuştur. Allah bu millete bir daha böyle günler yaşatmasın. Bu olay gösterdi ki bu millete hiç kimse darbe yapamaz. Bundan sonra bunu düşünemez bile. Allah hepinizden razı olsun hepinize saygılar sunuyorum” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ