Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Tarım Ticaret Merkezi açılıyor

Tarım Ticaret Merkezi açılıyor
  • 26.08.2016
  • 1.306 kez okundu

Bölgenin en büyük Tarım Ticaret Merkezi’nin açılışı 28.08.2016 Pazar Günü saat 15.00’de yapılıyor..

Aksaray’da bölgenin en büyük Tarım Ticaret Merkezinin açılışı Pazar günü saat 15:00’da yapılacak.

Açılışa Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu katılacak.

Bölgenin en büyük Hayvan park yeri ve canlı hayvan pazarının da temeli atılıyor.

10.728 metrekare kapalı alanı olan canlı hayvan park yeri ve canlı hayvan pazarının yanı sıra 258 metrekare kapalı idari bina ile sosyal tesisi de içinde barındıracak 2.5 milyon TL.bedele mal olacak olan yine bölgenin en büyük canlı hayvan park yeri ve hayvan pazarının da temeli atılacak.

Açılışı yapılacak olan Tarım Ticaret Merkezinin çalışmaları 09.01.2016 tarihinde başlamış ve bir yıl içerisinde tamamlanarak Aksaray Ticaret Borsasına teslim edilmişti. Tarım Ticaret Merkezinin kurulmasında Ticaret Borsasıyla beraber Aksaray Belediye’si de büyük gayret göstererek bu dev projenin gününde teslim edilmesinde öncü rol oynamıştı. Toplamda 260 metrekare büyüklüğünde 164 dükkan 8 sosyal tesis ve 1500 metrekare kapalı alanı bulunan bir hizmet binası bulunan Tarım Ticaret Merkezi bu yıl 30 Haziran tarihinden beri kapılarını Tüccarlara ve üreticilere açmıştı. Toplamda 45.600 metrekare kapalı alanı olan tarım ticaret merkezi sunmuş olduğu teknolojik imkânları ve alanı bakımından bölgenin en büyük ve kapsamlı Tarım Ticaret Merkezi olma özelliği taşıyor. Yetkililer yaptıkları açıklamada yarın yapılacak olan açılışa Tüm halkımız davetlidir dediler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ