Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Temsili Rektörler Tıp Fakültesi’nde okumak istiyor

Temsili Rektörler Tıp Fakültesi’nde okumak istiyor
  • 26.04.2016
  • 1.535 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle koltuğunu, temsili olarak ilköğretim 4’üncü sınıf öğrencilerine bıraktı..

Hacı Mustafa Demir İlkokulu öğrencileri Zeynep Ünver, Beyza İrem Açıkgöz, Abdurrahman Deniz ve Semih Maraşlıoğlu, ASÜ’nün Aksaray için çok önemli bir şans olduğunu belirttiler.

Eğitim hayatlarının devamında ASÜ Tıp Fakültesi’nde okumak istediklerini söyleyen öğrenciler, “Aksaray Üniversitesi kurulduktan sonra, Aksaray’da yaşayanlar yüksek eğitim için şehir dışına gitmek zorunda kalmıyorlar. Bu önemli bir kazanımdır. Bunun yanı sıra üniversite, şehrimize önemli değerler kazandırmıştır ve kazandırmaya devam etmektedir” dediler.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise çocuklara, iyi bir eğitim hayatı için çok okumak gerektiğini söyledi. Derslere zamanında çalışmanın başarıyı getireceğinden bahseden Şahin, “Geleceğin Türkiye’si çocuklarımızın omuzlarında yükselecek. Onların bizlerden çok daha iyi yerlere gelmesini temenni ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen törene, Okul Müdürü Bayram Ali Tanrıver ve Rehber Öğretmen Uğur Kocaoğlan da katıldı..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ