Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Teoriyi pratiğe dönüştürecek alanları geliştiriyoruz

Teoriyi pratiğe dönüştürecek alanları geliştiriyoruz
  • 05.05.2017
  • 1.244 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, teorik bilgilerin mutlaka pratiğe dökülmesinin, öğrencilerin gelişimi açısından önemli olduğunu, uygulama alanlarını, atölyeleri ve laboratuvarları geliştirmeye gayret gösterdiklerini söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, teorik bilgilerin mutlaka pratiğe dökülmesinin, öğrencilerin gelişimi açısından önemli olduğunu, uygulama alanlarını, atölyeleri ve laboratuvarları geliştirmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

Rektör Şahin Eskil Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Sultanhanı Kasabası’nda bulunan Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu Programını ziyaret ederek, akademisyen ve öğrencilerle buluştu.

Eskil MYO’nda Veteriner Sağlık ve Laborant Programının 40 öğrenciyle eğitim-öğretime başladığını, yeni dönemde ikinci öğretim kapsamında 40 öğrencinin daha geleceğini belirten Şahin, bu programın, MYO’lardaki programlar arasında en hızlı iş bulunabilecek programlardan birisi olduğunu söyledi.

Öğrencilere, uygulamaları dikkatli şekilde takip etmelerini ve katılımcı olmalarını tavsiye eden ASÜ Rektörü, “Bir taraftan öğrenciler buraları değiştirip dönüşürken, diğer taraftan da öğrencilerin kendileri dönüşüp değişecek. Veteriner Hekim ve onunla beraber çalışan ekip, teorik olarak Türkiye’nin her yerinde çalışması gereken bir ekiptir. Beraber çalışacağınız insanları ve toplumu anlayabileceğiniz bir zihin dünyasıyla yetişmeniz gerekiyor. Herkesle muhabbet edebilmeyi, herkesi dinleyebilmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şahin, Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay’ı da kısa süre makamında ziyaret etti. Sultanhanı’nda da uygulamanın içinde yer almanın önemine dikkat çeken Prof. Şahin, “Mütevazı bir binada eğitim-öğretime başladık ve şu anda ikinci sınıf öğrencilerimiz var. İmkânlarımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Uygulamanın içinde olmak başarıyı arttıran bir unsurdur. Teorik kısım, mutlaka uygulama alanlarında ve biraz da bireysel çabayla geliştirilmeli. Yeni dönem, bugünden çok daha iyi olacak. İmkânlar ölçüsünde eksiklerimizi tamamlamaya gayret ediyoruz” dedi.

Şahin, yaptığı açıklamaların ardından her iki ziyaretinde de öğrencileri dinledi, beklentileri hakkında bilgiler aldı ve akademisyenlerle görüşerek, yeni dönem hazırlıklarına dair istişarelerde bulundu..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ