Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Terminal bölgesindeki kavşaklar yenilendi

Terminal bölgesindeki kavşaklar yenilendi
  • 02 Kasım 2016 - 17:31

Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri şehrin muhtelif yerlerinde kavşak düzenleme ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor..

Belediye ekipleri, Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Metropol Koleji ve Aksaray Hastanesi karşısında bulunan kavşakları yeniden düzenledi. Kavşakların dar alanlarını genişleten ve bordür taşı döşeyen ekipler, yeni modern yaya kaldırımlarının yapılmasının ardından yollara da sıcak asfalt atarak modern bir şekilde vatandaşların hizmetine sundu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Terminal Kavşağında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Aksaray’a ve halka en iyi şekilde hizmet vermenin gayretinde olduklarının altını çizen Başkan Yazgı, “Belediye olarak terminalin olduğu noktada çok önemli çalışmalar yaptık. Bu bölgede özellikle özel hastane, özel bir eğitim kurumu, terminal, üniversite, yurtlar ve galericiler sitesi yer almaktadır. Biz bir buçuk aylık bir çalışma yapmak suretiyle önce projeleri hazırladık. Ardından da yerinde uygulamalar yapıldı. Yaptığımız inceleme de bu uygulama sonucu trafiğin daha da rahatladığını, keşmekeşliğin, kargaşalığın bittiğini gördük” dedi.

“Vatandaşlar kurallara uyarsa sistem daha iyi işler”

Vatandaşlardan trafik kurallarına uymalarını isteyen Başkan Yazgı, “Bizim burada vatandaşlarımızdan özellikle isteğimiz trafik kurallarına, işaretlerine ve trafikle ilgili yön gösteren görevlilere uymaları gerektiğidir. Bunlara uydukları zaman buranın sistemi daha rahat işler. Özellikle yanlış parkları yolları tıkayan araç parklarının da önüne geçilmesi gerektiği konusunda bir kez daha uyarmak istiyoruz. Bizim amacımız Şehrimize en güzel şekilde hizmet etmekle beraber aksayan yönleri tamamlayarak hizmetimizi en kaliteli şekilde sunmaktır. Ben bu çalışmalarda emeği geçen tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ