Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Tıp Fakültesi’ne öğretim elemanı alım süreci başladı

Tıp Fakültesi’ne öğretim elemanı alım süreci başladı
  • 20.05.2017
  • 1.540 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Dekanının Haziran ayında görevine başlayacağını, öğrenci alımı ile alakalı da YÖK’ten cevap beklediklerini söyledi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Dekanının Haziran ayında görevine başlayacağını, öğrenci alımı ile alakalı da YÖK’ten cevap beklediklerini söyledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik Haftası münasebetiyle hazırladığı programda konuşan Rektör Şahin, kamuoyunun da ilgiyle takip ettiği Tıp Fakültesi hususuna dair bilgiler verdi. Türkiye’de sağlık alanına dair yapılan yatırımların bir karşılığı olduğunu bildiklerini ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaya gayret ettiklerini söyleyen Şahin, samimi gayretlerin ardından Tıp Fakültesi’nin kurulduğunu ve kurulum sürecinin tamamlandığını belirtti. Hemen ardından afiliasyon sürecinin tamamlandığını ve Aksaray Devlet Hastanesi’nin adının “Aksaray Üniversitesi Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Dekan atama süreci de tamamlandı. İnşallah dekanımız Haziran ayında gelmiş olacak. Diğer yandan Öğretim Elemanı alım süreci de başladı. Beş akademisyen için ilana çıkıldı. Kısa süre içinde ilk hocalarımız da gelmiş olacak. Bu da bizim için önemli aşamaydı ve onu da sorunsuz şekilde tamamlamış olacağız. Öğrenci alımı noktasında da gerekli girişimlerde bulunduk. YÖK’ten bu hususa dair cevap bekliyoruz. Öğrencilerimiz ilk üç yıl Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde eğitim alacak ve sonrasında ASÜ’ye gelecek” dedi. Tıp Fakültesi’nin bugünden yarına tamamlanabilecek bir süreç olmadığını, uzun soluklu bir iş olduğunu söyleyen Prof. Şahin, “Tıp Fakültesi’nin kendini toparlaması, derli toplu bir hale gelmesi en az 10 yıllık bir süreç” şeklinde konuştu. Törende konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün ise hemşireliğin; bireylerin, ailelerin ve toplumların sağlığına odaklanmış, tüm insanlığın hizmetinde olan, özveri ve maneviyatı bünyesinde toplayan bir meslek grubu olduğunu söyledi. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre, günümüzde yaşanılan en temel sorunların başında sağlık çalışanlarına karşı şiddetin geldiğine dikkat çeken Örün, “Düzenlediğimiz konferanslarda bu hususa dikkat çekmeye çalışıyoruz. Etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

İki gün süren etkinlikler çerçevesinde Yrd. Doç. Dr. Arzu Yüksel “Mobbing Nedir, Ne Değildir?” Avukat Berkant Göçer “Mobbingin Hukuki Boyutu,” Yrd. Doç. Dr. Saadet Erzincanlı “Merhamet Yorgunluğu” ve Hemşire Derya Coşkun Göçer “Hemşirelerin Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı sunumlarını yaptılar. Etkinliklerin ilk gününe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol da katıldı ve ilk gün konferansları öncesinde Tiyatro Ekibi, konulara dikkat çeken skeçler sahneledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ