Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Tıp Sekreterleri sertifikalarını aldı

Tıp Sekreterleri sertifikalarını aldı
  • 17.04.2016
  • 1.495 kez okundu

Aksaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜSEM) tarafından düzenlenen “Sertifikalı Tıp Sekreterliği Eğitim Programı,” sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi..

Sağlık Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen “Sertifika Töreni”nin açılış konuşmasını yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sağlık sektörüyle işbirliğini daha da geliştirmek istediklerini, düzenlenen sertifikalı eğitim programının, bu işbirliğini geliştirmek için atılan adımlardan birisi olduğunu belirtti.

Üniversite olarak yeni dönemde bir fark oluşturmak istediklerinden söz eden Şahin, “Bizim hayalimiz Aksaray’ın bir sağlık merkezi olması ve buraya sağlıkla ilgili ciddi yatırımların yapılması. Bunun adımları Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’dir. Bunların bugünden yarına bitmesi elbette mümkün değil; ama tüm bu işler yapıldığında ara elemanların, Hemşirelerin, diş hekimlerinin ve doktorların yetiştiği bir sağlık yatırımı ortaya çıkacak” dedi.

Bu hedeflerin gerçeğe dönüşmesinde üniversitenin atması gereken adımlar olduğu gibi, üniversite dışı faktörlerin de bulunduğunun altını çizen Prof. Şahin, “Herkes sorumluluklarını olabildiğince hızlı şekilde yerine getirebilirse, kısa zamanda bu işler yapılabilir. Sabır ve gayretle çalışmalarımızı tamamlamaya çalışacağız” dedi.

– Sağlık Sektörünün Standartları Yükseliyor –

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Himmet Durgut ise Hastanelerde günlük 5 bin hastanın misafir edildiğini; hastalar ve hasta yakınlarıyla en çok muhatap olan personelin ise Tıp Sekreterleri olduğunu kaydetti. Türkiye’de sağlıkta ciddi dönüşümler yaşandığını, sektörün büyüdüğünü ve standartların yükseldiğini ileten Durgut, “Biz tüm personelimizin kendi alanlarıyla alakalı sertifikalarının olmasını istiyoruz. Yurt dışında bir personelin sahip olduğu sertifikalar neyse, çalışanlarımızın da o sertifikaları almasını önemsiyoruz. Bu noktada ASÜ, bizim için çok önemli bir şans. Farklı illerde bu eğitimleri almak yerine kendi şehrimizde, kendi üniversitemizde bu eğitimi alabildik. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, 72 saat süren Sertifikalı Tıp Sekreterliği Eğitim Programına katılan ve sınavda başarı gösteren 154 kursiyere belgeleri takdim edildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ