Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

TOKİ Aksaray’a 300 konut daha kazandırıyor

TOKİ Aksaray’a 300 konut daha kazandırıyor
  • 02.03.2016
  • 2.083 kez okundu

TOKİ Aksaray’a “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında 300 konut daha kazandırıyor..

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay yazılı yayınladığı basın bildirisinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Aksaray’da “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında inşa edilecek olan 300 konutunun müracaatları 14 – 31 Mart 2016 tarihinde başlayacak olup Yapılan konutlarla ve özellikle cazip ödeme koşulları münasebetiyle büyük ilgi görmektedir dedi.

Konutlarla ilgili müracaatların mart ayında başlayacağını belirten AK Parti İl Başkanı Karatay, “TOKİ tarafından Aksaray’a yapılan konutlar büyük ilgi görüyor. Bu nedenle bizlerde sürekli TOKİ ile temaslarımızı diri tutuyor ve Aksaray’a yeni çalışmalar kazandırma yönünde faaliyetlerde bulunuyoruz. Şu ana kadar yüzlerce vatandaşımızı ev sahibi olma hayaline ulaştıran TOKİ Etap etap çalışmalarında Aksaray’a yeni konutlar kazandırarak 300 emekli ailelerimiz ev sahibi olacaktır.

Aksaray Merkez ilçe 300 ve Güzelyurt ilçemize 56 olmak üzere 356 “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilecek olup, 2+1 nitelikli 300 Konut için, 14 Mart 2016 – 31 Mart 2016 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Aksaray ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir.

TOKİ ülkemizde olduğu gibi ilimize çok büyük değerler kazandırmıştır. Sadece insanımızı ev sahibi yapma noktasında değil, konut piyasasında da canlılığı noktasında katkı sağlamıştır. Tamamlanan ve yapımı devam eden konutlarla birlikte TOKİ Aksaray’ımıza şu ana kadar Merkez ve İlçeler dâhil olmak üzere toplam 3876 adet konut olmak üzere ayrıca 4 okul, 2 tane sağlık ocağı, 1 karakol, 3 cami, 1 ticaret merkezi, 1 sosyal tesis, 4 adet sosyal donatı kazandırmıştır. Hükümetimizin önem verdiği konut politikaları sayesinde TOKİ hem Türkiye genelinde hem de Aksaray’da insanlarımızı ev sahibi yapmaya devam etmektedir. “Emekli Grubu Konut Projesi” Yapılan konutlar şimdiden Aksaray’ımıza hayırlı olsun” dedi..

aksaray-emekliler-toki.jpg

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ