Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Toplum yararına proje hazırlayarak sergilediler

Toplum yararına proje hazırlayarak sergilediler
  • 09.05.2018
  • 1.301 kez okundu

TÜBİTAK tarafından desteklenen tarafından düzenlenen “ , ” törenle açıldı.

Açılış törenine Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Günaydın, Okul Müdürü Turhan Akkurt, Milli eğitim şube müdürleri, okul idarecileri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal yaptığı açıklamada Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen bilim fuarı, kermes ve yılsonu etkinliklerinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

Okul Müdürü Turhan Akkurt ise çalışmalarla ilgili olarak “Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu olarak her yıl kendimizi geliştirerek programlarımızı icra ediyoruz. Bu yılda yaklaşık yüz tane eser içerisinden komisyonumuz tarafından incelendi ve 23 tane eserimiz sergiye layık görüldü. Burada birbirinden güzel araştırma projeleri beğeniye sunuldu. Bu projelerin birçoğu probleme dayalı projeler gerekli çalışmalar yapılarak görsel olarak ya da uygulama olarak uygulanır. Bu sene 23 tane projemizi sonuçlandırmış bulunuyoruz. İnşallah bu projeleri hem okulumuza, hem ilimize, hem ülkemize paylaşıp ülkemizin ve insanlığın hizmetine sunmak istiyoruz. ”ifadelerini kullandı.

Bu arada en çok dikkat çeken projelerden biriside Esranur Bakar tarafından hazırlanan “Madde bağımlılığı” konulu proje oldu. Sigara ve uyuşturucunun zararlarını anlatan Esranur Bakar, amaçlarının madde bağımlılığı hakkında toplumu bilinçlendirmek olduğunu kaydetti. Bakar, sigaranın ne kadar zararlı bir madde olduğunu yaptığı deneyle ortaya koydu.

Öğrenciler tarafından hazırlanan TÜBİTAK projeleri, yılsonu gösterileri ve kermes vatandaşlar tarafından gezilip incelendi ve büyük ilgi gördü..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ