Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Toprak: CHP mazlumun ve mağdurun yanındadır

Toprak: CHP mazlumun ve mağdurun yanındadır
  • 27.09.2016
  • 1.951 kez okundu

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’ün açıklamalarına dair yazılı bir basın açıklaması yaptı.

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak şu açıklamalarda bulundu:

“Cumhuriyet Halk Partisi Fetö ile mücadeleyi baltalıyor “ diyen AKP milletvekili İnceöz, bazı şeyleri halktan saklamak istiyor, halkın gözünü boyamak mı istiyor ? Ancak yapılanlar ortada ve bu güne kadar Fetö terör örgütü mensuplarını Devlet kadrolarına kimin yerleştirdiği de açıktır.

Terörist başı fetöyü yere göğe sığdıramayıp baş tacı edenlerin kim olduğunu halkımız iyi biliyor. Yasal olarak kurulmuş sendikaya üye olmak, BDDK nın izin verdiği bankanın kartını kullanmak, o bankadan kredi almak. MEB bağlı özel okula çocuğunu kayıt ettirmek hiçbir şekilde fetö örgütü mensubu olmakla bir tutulamaz. Maalesef bir KHK ile bir çok kamu görevlisinin işine son verildi. Memur maaşı dışında hiçbir geliri olmayan kişiler açlığa, işsizliğe terk edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi “ at izi it izine karıştı “ bunu da mı CHP yaptı ?

Sözcü Gazetesinin 26 Eylül tarihli manşetinde Fetö terör örgütünün elebaşı ile çekilmiş fotoğrafı konusunda acaba sayın milletvekili ne diyecek merak ediyoruz.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak mazlum ve mağdurların yanındayız. Hukuki haklarını sonuna kadar koruyacağız. Bu konuda mağdur olduğunu düşünen herkese partimizin kapısı açıktır. Anayasa Mahkemesine başvurma konusunda da sayın İnceöz’den icazet almayız.

Aşağıda fotokopisini sunduğumuz 481 Sayılı Milli Güvenlik Kurulu Kararı da açıkça gösteriyor. Fetö terör örgütü konusunda hükümet 25 Ağustos 2004 Tarihinde uyarılmıştır. Haberimiz yoktu, kandırıldık veya nasıl sızmışlar gibi bahaneler ya da başlangıç 17 – 25 Aralık veya 15 Temmuz darbe girişimi değildir. Başlangıç tavsiye kararının alındığı tarih olmalıdır.”

atoprak-mgk

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ