Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
  • 21.04.2016
  • 1.274 kez okundu

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle hazırlanan bilim fuarı düzenlenen törenle açıldı..

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle hazırlanan bilim fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Vali Ataklı’nın eşi Adile Ataklı ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal katılımı açılan bilim fuarında öğrenciler hazırladıkları projeleri ve işlevleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardılar.

Okul müdiresi Jale Özdal, TÜBİTAK işbirliğiyle hazırlanan bilim fuarı amacının öğrencilere bilime ilgi duyması ve geliştirmesi olduğunu söyledi. Ayrıca değişik branşlarda hazırlanan projelerin birçok alanda öncü olduğunu belirtti.
Öğrenciler; Kimya, Fizik, Matematik, Coğrafya ve Biyoloji alanında geliştirdikleri projeleri anlattılar. Projeler arasında en gözdelerin başında ise rüzgâr enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren proje geldi. Ardından atık yağlardan biodizel yakıt ve doğal sabun yapımı ile odun kömüründe su damıtma yöntemiyle su arıtma projesi Bilim fuarında ilgi gören projeler arasında yer aldı.

Başkan Yazgı, öğrencilerin bilimsel yöntemler kullanarak hazırladıkları projelerin göz doldurduğunu ve gelecek nesillerin bu konuda çok şanlı olduğu söyledi. Başkan, öğrencilere geliştirdikleri projelerden dolayı tebrik edip başarılar diledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ