Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Türemiş: İşsiz ordusu büyüyor!

Türemiş: İşsiz ordusu büyüyor!
  • 28.03.2018
  • 1.211 kez okundu

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş, Türkiye’de işsiz ordusunun her geçen gün arttığına dikkat çekerek, son 10 yılda genç nüfus bazında işsizliğin adeta tavan yaptığını söyledi.

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş işsizlik sorununa değindi. Türkiye’de işsizler ordusunun her geçen gün arttığına dikkat çeken Başkan Türemiş, bunun ciddi sorunları da beraberinde getireceğini söyledi. Genç işsizliğin yüksek olduğunu söyleyen Türemiş, “Yarınımızın emaneti gençlerimiz. 16 yılın ilk 6 yılı için bir şey söyleyemeyiz. Ama son 10 yılda genç işsizliği hiç bir zaman bu kadar yüksek olmadı. Bugün bizi yönetenler Aksaray’ın, Edirne’nin, İstanbul’un, Şırnak’ın, Artvin’in, Bitlis’in, Muş’un problemlerini eşitlediler. Nereye gittiysek genç işsizliği birinci problem” dedi.

LİYAKAT ORTADAN KALKTI, TORPİL TAVAN YAPTI

Liyakatin ortadan kalktığı torpilin, yandaşlığın, kıyakçılığın ve bir süre sonra bugün oluşan ayakçılığın merkezine çocuklarımızın teslim edildiğini de söyleyen Başkan Türemiş, “Bugün OHAL ile soran, sorgulayan ve eleştiren gençlerimizin sesini kesmek için her türlü korkuyu, manivelayı, hukuku da kullanarak önlerine duvar ördüler. Çünkü bunlar eğitimin E’sinden anlamadılar. Çünkü bunlar ilime, bilime, fenne önem vermediler. Dinimizi Kur’an-ı Kerim yerine menkıbelerden öğrendiler. Tarihi dizilerden öğrendiler” şeklinde konuştu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ