Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları
  • 08.04.2018
  • 701 kez okundu

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna yemek verildi.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde Polisevinde düzenlenen yemek programına Vali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi, AK Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz eşi Çapan İnceöz, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül eşi Semiha Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ eşi Reyhan Karabağ, Polis Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, şehit yakınları gaziler ve emniyet mensupları katıldı.

Şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak başlanan programda konuşan Vali Aykut Pekmez; Emniyet teşkilatının kurulduğu ilk günden beri diğer güvenlik güçleri ile birlikte ülkenin birlikteliği, vatandaşın can ve mal güvenliği için mesai gözetmeksizin canı pahasına çalıştığını söyledi.

Vali Pekmez, güvenlik güçlerinin ülkenin dört bir yanında görevlerini layıkı ile yapmaya çalışırken ülke sınırları dışında ülke ve milletin güvenliği için nöbet tutarak görev yaptıklarını kaydetti.

“Allah onları korusun onların yardımcısı olsun” diyen Vali Pekmez konuşmasını şöyle sürdürdü: “Anadolu ya bin yıl önce geldik. Anadolu’yu bin yıldır vatan bildik ama bu toprakları vatan yapmak vatan olarak korumak tarih boyunca bizim için zor oldu. Bizi bu topraklardan atma arzusu haçlı seferleri ile başladı. Tarih boyunca gerek iç gerek dış hainlerle devam etti. 80 öncesi sağ-sol, daha sonra PKK terör örgütü ile bunu yaşadık. 15 Temmuzda da hainliğin en büyüğünü gördük. Ama Allah’a şükür her dönem ülkesi için vatanı, bayrağı için ezanlar susmasın diye gözünü kırpmadan şehadete yürüyen güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımız her daim bu oyunları boşa çıkarttı.” dedi.

Şehit ailelerine ‘Sizler vatanı, milletinin mutluluğu ve ülkenin bekası için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen evlatlarımızın yakınlarısınız bu nedenle bizim için çok değerli ve önemlisiniz’ diyen Vali Pekmez; “Bu millet sonsuza dek şehitlerimizi gazilerimizi gönlünde yaşatacak. Onlara olan minnet ve şükran borcunu her daim ödemek için çaba sarf edecek. Bizler de elimizden geldiğince sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Evlerinizde sizleri ziyaret ederek acınızı bir nebze olsun paylaşmaya çalışıyoruz. Elbette ateş düştüğü yeri yakıyor. O acıyı sizler yaşıyorsunuz. Bizlerde bu acınızı paylaşmak, dindirmek için çaba gösteriyoruz. Her zaman kapımız gönlümüz sizlere açık bunu canı gönülden söylüyorum. Tüm şehitlerimizin ve ahirete göçmüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tedaileri devam eden gazilerimize acil şifalara diliyorum.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de yaptığı konuşmasında vefakâr ve cefakârca çalışmalarından dolayı tüm güvenlik güçlerine teşekkür ederek, bu uğurda şehit ve gazi olan emniyet güçlerini minnetle andıklarını, her zaman geride kalan yakınlarıyla bir araya olmaya çalıştıklarını söyledi.

İnceöz, bu toprakları vatan kılmanın kolay olmadığını, birçok mücadelenin verilerek kazanıldığını ifade ederek terörle mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise konuşmasında, bu toprakları vatan kılan, bayrağımızın semalarda ezanımızın sedası ile beraber dalgalanmasının şehitler sayesinde olduğunu söyledi.

‘Türk milleti olarak hepimiz şehit ailesiyiz’ diyen Aydoğdu: “Bütün şehitlerimizin ailesi milletimizdir. Biz bir tek şehit ailesiyiz. Bütün şehitlerimiz bizim bu ailemizin ferdidir. Devletimizin bekası için şehit vermeye devam ediyoruz. Biz buralarda çocuklarımızın İslam üzere yaşaması, devletimizin bekası üzere devam etmesi için gerektiğinde canımızı feda etmekten çekinmediğimiz için adımıza Türk Milleti diyoruz. Bu millet övülecek alkışlanacak bir şeklide kendisi için huzuru, saadeti için savaşanlara sahip çıkmaya onlarla birlikte üstüne ne düşüyorsa o şekilde yapmaya gayret ediyor”dedi.

İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ’da vatanın bekası, Türk bayrağının özgürce dalgalanabilmesi ve ezanların susmaması için mücadele etmeye edeceklerini vurgulayarak, “Bu uğurda canını veren kahraman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizler şehit kanlarıyla sulanan topraklarda yetişmişiz. Şehadet asla korkulacak değil ulaşılması arzulanan bir makamdır. Toprağa verdiğimiz her bir şehidimiz devlet ve millet olarak varlığımızın bir mührüdür. Hepsini minnetle anıyoruz.” dedi.

Yemek programı sonunda Vali Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ