Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Ulaşım daha güvenli ve rahat olacak

Ulaşım daha güvenli ve rahat olacak
  • 20.08.2016
  • 1.509 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, beraberindeki Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleriyle asfalt atılan TOKİ-Akin Yolundaki çalışmaları inceledi..

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, beraberindeki Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleriyle asfalt atılan TOKİ-Akin Yolundaki çalışmaları inceledi. Yolda; asfalt çalışmalarının yanında alt yapı ve üst yapı çalışmaları da eş zamanlı olarak sürdürülüyor.

İl Özel İdare önünden geçen TOKİ Akin yolunda istinat duvarlarının tamamlandığını açıklayan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Birkaç ay önce başlattığımız istinat duvarı tamamlanmış durumda. Şimdi üzerine korkuluklar yerleştirilecek. Özel İdare kendine ait duvarın ihalesini yaptı. Tahminen bir buçuk aya kadar bitirmeyi hedefliyorlar. Kepçe ve hafriyat çalışmamız devam ediyor” diye konuştu.

Yolda devam eden çalışmalar sonunda orta refüjü ve kaldırımı ile yolun daha geniş olacağını belirten Başkan Yazgı, asfalt çalışmasının yapıldığı TOKİ-Akin yol Kavşağına geçti.

Başkan, burada da yaptığı açıklamada “Bu kavşak noktası, az önceki Özel İdare önünden geçen yolun devamı. Bu yol, TOKİ’ye yani Yunus Emre, Cumhuriyet Mahallelerine ve Akin’e giden yol. Bilindiği gibi Akin yolunun kontrolsüz bir şekilde sert bir virajı vardı. Bu kavşak ile mevcut sorunu çözdük. Akin yolunun menfez, taşkın gibi alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra asfalt atılacak.

Ayrıca burada Yunus Emre Mahallesine yeni bir yol daha açtık. Alt yapısı ve üst yapısı tamamlandıktan sonra Akin yoluna, TOKİ’ye Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallesine ulaşım gerçekleşecek. Yolun ciddi anlamda genişlemesi ve kaldırım çalışmasıyla buraya yeni bir kimlik kazandırmış olacağız” açıklamasında bulundu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ