Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Parkı yeşilleniyor

Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Parkı yeşilleniyor
  • 20 Mart 2018 - 19:16

Aksaray Belediyesi tarafından yapımına başlanan Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Park’ında çalışmalar hızla devam ediyor.

Tacin mahallesinde inşa edilen Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Parkı, yüz ölçümü ve farklı kullanım alanları ile dikkatleri şimdiden üzerine çekiyor. Yağmurlara rağmen yapımı hızla devam eden parkta genel düzenlemelerin ardından çimlendirme çalışmalarına başlandı.

Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Parkı projesi 425 bin metrekarelik geniş bir sahaya sahip. Projenin 1.etap 78 dönüm, 2. etap 104 dönüm ve 3.etap 243 dönümden oluşuyor. Proje Uluırmak boyunca ırmağın her iki yakasına dinlenme ve oturma alanları, piknik alanları, sosyal tesisler, yürüyüş bandı, koşu yolu / bisiklet yolu ile kesintisiz yaya erişimi sağlandığı projede, belirli aralıklarla köprü bağlantıları yapılarak ırmağın 2 yakası birleştirildi. Yine proje içerisinde tören, toplanma, kutlama, festival vb. gibi çeşitli etkinliklerin yapılabileceği Selçuklu Meydanı (1.Etap) projenin en geniş alanlarından biri olarak tasarlandı. Diğer yandan Meydan üzerine satış birimleri, 2 adet Selçuklu süs havuzu, renk ve koku bahçeleri, ağaç altı oturma bankları, anıt/ heykel alanı, 4 adet kuru havuz (yerden çıkan su oyunları), ağaç altı gabion banklara yer verildi. Bölgesel olarak geniş bahçe düzenlemesinin yer aldığı projede ayrıca çocuk oyun alanlarına yer verildi. Mesire ve dinlenme alanı içerisinde ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebilmeleri ve fotoğraf çekebilmeleri için projeye ahşap teraslar, seyir balkonları konumlandırıldı.

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Park’ının tamamlanması ve kısa sürede vatandaşların hizmetine açılması için çimlendirme çalışmalarını sürdürüyor..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ