Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Üniversitedeki her gelişim şehri de geliştiriyor

Üniversitedeki her gelişim şehri de geliştiriyor
  • 12.04.2017
  • 1.346 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün kendi ile yaşıt üniversiteler arasında gerek akademik, gerekse fiziki büyüme bakımından ilk sırada olduğunu söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün kendi ile yaşıt üniversiteler arasında gerek akademik, gerekse fiziki büyüme bakımından ilk sırada olduğunu söyledi.

Yaklaşık 2 yıllık görev süresi içerisinde üniversitenin gelişimi adına son derece önemli çalışmalar yaptıklarını, bu gelişmelerin şehrin gelişmesi anlamına da geldiğine dikkat çeken Rektör Şahin, bunların başında Tıp Fakültesi ve sağlık yatırımlarının geldiğini belirtti.

Şehrin öteden beri en büyük beklentilerinden birisinin Tıp Fakültesi olduğunu ve samimi gayretlerin ardından bu girişimin müspet şekilde neticelendiğini ifade eden Şahin, “Tıp Fakültemiz kuruldu, gerekli Afiliasyon Protokolü imzalandı ve Devlet Hastanesi, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştü. Öte yandan Sağlık Bilimleri Fakültemiz kuruldu ve Üniversitemizin üçüncü Enstitüsü olan Sağlık Bilimleri Enstitüsünün kuruluşu sağlandı. Tüm bunlar Üniversitemizin akılcı ve etkili şekilde büyüdüğünü gösteren önemli çalışmalardır. Bu yatırımlar, gelecekte üniversitemizin bilimsel başarılarını arttıracağı gibi bilimsel yatırımlara ayrılan kaynakları da arttıracaktır” dedi.

Şahin, “İki günü birbirine denk olan ziyandadır” sözünü anımsattı ve her gün bir öncekinden daha ileriye gidebilmek için gayret gösterdiklerini vurgulayarak, fiziki büyüme, öğrenci sayısındaki artış, tercih edilirlik gibi gelişen parametrelere de dikkat çekti.

Başarının ahenk içinde çalışmakla mümkün olduğuna dikkat çeken Şahin, kampüs içinde düzenlediği hasbihal ziyaretleri kapsamında Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Ömer Köse, Doç. Dr. Mehmet Aydın Kömür, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Serap Akçan, Yrd. Doç. Dr. Erman Çakıt; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Leyla İçerli; Fen Edebiyat Fakültesi Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Fatih Algı; Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Taş’ı ziyaret etti.

Prof. Şahin ziyaretlerinde yaklaşık 2 yıllık görev süresi içerisinde yapılan çalışmaları anlatıyor, bu başarılara tüm ASÜ ailesinin önemli katkılar sunduğunu belirtiyor ve gelecek planlamalarından söz ediyor..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ