Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Üniversitelerle kurulan işbirlikleri gelişiyor

Üniversitelerle kurulan işbirlikleri gelişiyor
  • 28.12.2016
  • 1.257 kez okundu

Rektör Prof. Yusuf Şahin, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bölge illerdeki üniversitelerle kurdukları işbirliklerini geliştirmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. Tıp Fakültesi başta olmak üzere, her iki üniversitenin işbirliği içinde yapabileceği çalışmaların görüşüldüğü ziyarette, aynı havza içinde bulunan üniversitelerin pek çok bakımdan topluma fayda sağlayacak çalışmalar yapabileceği belirtildi.

Daha evvel yapılan bir takım anlaşmalarının geliştirilmesini önemsediklerini ifade eden ASÜ Rektörü, “Birbirine komşu şehirlerin yaşadıkları problemler ve bunların çözümleri de birbirine benzerlik arz ediyor. Bu nedenle biz, civar üniversitelerle son derece iyi ilişkiler kurduk ve bunu daha da geliştirmeye çalışıyoruz” dedi. Prof. Karakaya da, işbirliğine her zaman açık olduklarını kaydetti.

Ziyarete ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Himmet Durgut da katıldı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ