Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

URGE Projesi toplantısı Aksaray’da yapıldı

URGE Projesi toplantısı Aksaray’da yapıldı
  • 09.02.2016
  • 1.381 kez okundu

Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği(Urge) Programı Aksaray Ticaret Borsası Konferans salonunda yapıldı..

Yapılan programa Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Niğde Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tahir Erdem, Aksaray Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Aksaray Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Naci Duman, AHİKA Aksaray Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Resul Olcar, AHİKA Niğde Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Davut Yeşil ve Davetliler Katıldı.

Programda bir Açıklama Yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ” Ahiler Kalkınma Ajansı Tarafından yürütülen “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği” projesi geçtiğimiz yıllarda Niğde Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliğinin de uyguladığı bu proje bu gün itibari ile tr 70 bölgesi diye adlandırdığımız Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale ve Niğde illerinde de faaliyete geçmesi yönünde çalışmalar var. Bizde Aksaray da bu projenin tanıtımı ve katılımı konusunda burada bir program düzenledik. buraya kadar gelme nezaketini gösteren başta Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Yıldız beyefendiye, Niğde Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tahir Erdem beyefendiye ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Yıldız ise Ahiler Kalkınma Ajansı olarak “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği” projesine destek verdiklerini belirterek ” Biz projenin hazırlanmasında, başvurusunda, organizasyonunda vs. destek veriyoruz. Hayvancılık ile uğraşan işletmeler gibi projenin birebir içerisinde değiliz ama yararlanmaları konusunda öncülük ediyoruz. Biz bu projeyi Niğde Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tahir Erdem Bey ile ilerletmeye çalışıyoruz. Niğde de oluşan bir takım güzel sonuçlar ve birlikteliği görünce “acaba bizim baktığımız bölge olan TR70 gölgesine de yayılabilir mi? o iller arasında birliktelik sağlanabilir mi ? ” diye fikirler meydana geldi. Bunun içinde bu gün buradayız. Projemize de Aksaray Ticaret Borsası Başkanımız Hamit Bey de ilgi gösterdi. Ajans olarak sadece hayvancılık sektöründe et ve sütte bir birliktelik, güç birliği, iş birliği oluşturabilirsek bir adım atmış olacağız. Bunun devamı da arkasından gelir diye düşünüyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Niğde Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tahir Erdem” Biz bu projeye iki yıl önce başladık. iki yıl içerisinde arkadaşlarımız müthiş bir şekilde bu projeden faydalandılar. Yurt dışı seyahatleri olsun, eğitimler olsun, fuarlar olsun, burada aldıkları danışmanlıklar ile hayvancılıktaki düşünceleri tavırları her şeyleri çok farklı hale geldi. Niğde Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği olarak 14 tane şirketimiz vardı. Şu anda 32 şirkete çıktı. Şirketlerin çoğalmasının tek sebebi “Bizde bu projeye dahil olalım” Şu ana kadar Almanya, Amerika, Hollanda gibi ülkelere gittik. Oradaki işletmeleri, yapıları, çalışmaları hepsini yerinde gördük. 16 üniversiteden değişik hocalar geldi. Çok değişik eğitimler verdi. Yarın bu ilişkiler iller arasında da geliştiği zaman çok farklı yerlere, çok farklı boyutlara gidecek. Ben ev sahipliği için Aksaray Ticaret Borsası Başkanımız Hamit Özkök’e Teşekkür ediyorum. Bu projenin burada ve TR71 Bölgesinde faydalı olacağına inanıyor saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmaların Ardından Proje Tanıtımı yapılarak program son buldu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ