Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Vali Ali Mantı Aksaray Valiliği görevine başladı

Vali Ali Mantı Aksaray Valiliği görevine başladı
  • 05.11.2018
  • 1.241 kez okundu

Bingöl Valisi iken Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevine atanan Vali görevine başladı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bingöl Valisi iken Aksaray Valiliği görevine atanan için Kültür Merkezi’nde karşılama programı düzenlendi.

Aksaray’a gelen Vali Ali Mantı, daire müdürleri, sivil toplum örgütü başkanları ve protokol tarafından karşılandı. Herkesle tokalaşarak tanışan Vali Mantı, daha sonra Kültür Merkezi’nde bir konuşma yaparak tüm kurum ve kuruluşlarla en güzel şekilde çalışacaklarını söyledi.

Vali Mantı, “Aksaray’da da hayırlı ve güzel hizmetlerin yapılmasına en azından gücümüz nispetinde katkıda bulunacağımız inancı ile hepinize teşekkür ediyorum. Herkesin, her idarecinin kendine göre prensipleri, kuralları vardır. Kurallar değişmez ancak insanların prensipleri değişebilir. İnşallah bizim hedefimiz, dürüstlük ve açıklık içerisinde adalete, hakkaniyete uygun bir yönetim tarzı sergilemek. Kapsayıcı ve kuşatıcı olabilmek. Hep birlikte, beraber, kurum ve kuruluşlarımız ile Aksarayımıza daha iyi hizmet edebilmenin şartlarını ve usullerini araştırmak, istişare yaparak, en güzel yöntemi ve yönetimi uygulamak amacımız olacak inşallah. Tabi ki insanız, zaman zaman hata yapabiliriz. Hatalarımızı daha derinleştirerek, üzerine giderek, daha da büyüterek değil de, onları telafi etmenin yollarını hep birlikte beraber arama esası olacak hedefimiz. Amacımız bulunduğumuz yerde en güzel, en doğru, en faydalı şeyi bulabilmek” dedi.

Ali MANTI Kimdir?

1964 yılında Çorum’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Daha sonra Mantı, Amasya’da kaymakam vekilliği, Trabzon’da kaymakam vekilliği, Kayseri’de kaymakam vekilliği, Yozgat’ta kaymakamlık, Artvin’de kaymakamlık, Kastamonu’da kaymakamlık, Sivas’ta vali yardımcılığı, Amasya’da vali yardımcılığı ve Kayseri’de vali yardımcılığı ve Ankara-Mamak Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Bingöl Valisi olarak görevini sürdüren Mantı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aksaray Valiliği görevine atandı. Mantı, evli ve 3 çocuk babasıdır.. (haberaksaray.com)

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ