Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Vali Ataklı: Spor yaparak sağlığımızı korumak durumundayız

Vali Ataklı: Spor yaparak sağlığımızı korumak durumundayız
  • 07.12.2015
  • 1.348 kez okundu

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı (THSKB) tarafından Türkiye genelinde sürdürülen ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında 5., 6. Ve 7. Sınıflardan 160 öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıldı..

Kılıçaslan Parkı’nda düzenlenen bisiklet dağıtım programında konuşan Aksaray Valisi Şeref Ataklı; spor yaparak sağlıklı olmak ve sağlığımızı korumak durumundayız dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bisiklet kampanyası düzenlendiğini ifadeden Vali Ataklı, ‘Bu kampanya sağlıklı yaşama hizmet edecek şekilde yürütülüyor. Bisiklet binerek yürüyerek bu anlamda sağlığımız korumuş olacağız’ dedi.

Aksaray Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş ise Obezitenin küresel boyutta önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu söyledi.

Obeziteye neden olan etmenlerin en önemlilerinin yanlış beslenme ve fiziksel aktivite yetersizliği olduğunu ifade eden Keleş; “İnsanlara sporun ve fiziksel aktivitenin önemli olduğunu hissettirmek amacıya başlatılan proje kapsamında Aksaray Halk Sağlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaparak 5., 6. Ve 7. Sınıflardan 160 öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıyoruz. Burada amacımız çocuklarımıza fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak onların sağlıklarını korumak ve daha sağlıklı olmalarını sağlamaktır. Nisan ayında bu kampanyanın devamını sağlayacağız’ dedi

Konuşmaların ardından Aksaray’da ihtiyaç sahibi ve başarılı 6. Ve 7. Sınıf öğrencilerinden 160 öğrenciye Vali Şeref Ataklı ve bisiklet dağıtım törenine katılan Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş, İl Sağlık Müdürü Akın Südemen, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himmet Turgut, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Cüneyt Alkan, Gıda, Tarım ve Hayvanclıık İl Müdürü Bestami Zabun tarafından belirlenen öğrencilere bisikletlerinin dağıtımı yapıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ