Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Vali Ataklı’dan, Aksaray Ticaret Borsası ziyareti

Vali Ataklı’dan, Aksaray Ticaret Borsası ziyareti
  • 09.12.2015
  • 1.442 kez okundu

Aksaray Valisi Şeref Ataklı Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’e nezaket ziyaretinde bulundu..

Ziyarette Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Naci Duman, Raşit Oğuz, Mustafa Aydın, Melis üyeleri Yakup Uğur, Hacı Öksün, A. Hakan Acar, Ramazan Yerli, Sefa Altınkaya, Osman Şanlı, Mehmet Ekici ve Aksaray Ticaret Borsası Personeli hazır bulundu.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı il önce Buğday pazarını gezerek pazar esnafı ile hasbıhal etti. Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ den de Buğday Pazarı hakkında bilgiler Vali Ataklı Aksaray Ticaret Borsası idari binasını gezerek Borsa Personeli ile tokalaştı. Sohbet ortamı içerisinde geçen ziyarette Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ün Makamında Aksaray Tarım ve Hayvancılığı ile alakalı istişarelerde bulundu.

Aksaray’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğuna dikkat çeken Başkan Özkök ziyaretlerinden dolayı Vali Şeref Ataklıya teşekkür etti. Özkök Yaptığı Açıklamada tarım ve hayvancılığın Aksaray’da geliştirilmesi için her yıl önemli projeler üretildiğini ve çok önemli adımların atıldığını aktardı. Aksaray nüfusunun yüzde 79’unu tarım ve hayvancılık sektöründe istihdam edildiğine dikkat çeken Başkan Hamit Özkök, nüfusun yüzde 15’inin sanayi sektöründe, yüzde 5’inin de hizmet sektöründe istihdam edildiğini vurguladı. Bu nedenle tarım ve hayvancılığın Aksaray için çok önemli olduğunu dile getiren Özkök, “Bu denli önemli olan tarım ve hayvancılık sektörü için Sayın Valimizin de destekleri ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ