Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Vali Aydoğdu’dan skandal bildiriye net cevap: Biz buradayız!

Vali Aydoğdu’dan skandal bildiriye net cevap: Biz buradayız!
  • 04 Nisan 2021

Gece yarısı 103 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili yayınladığı bildiriye bir tepki de Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’dan geldi.

Vali Aydoğdu, “Biz buradayız! Devletimize, Milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız.” ifadelerini kullandı.

103 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili tepkiler çığ gibi büyüdü. Hükümetten peş peşe açıklamalar gelirken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Montrö’ bildirisi yayınlayan emekli amiraller hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi gündemi üzerinden milli iradeyi hedef alan 103 amiralin darbe imalı bildirisine bir tepki de Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’dan geldi.

Vali Aydoğdu, “Türkiye artık Millete ve Milletin iradesine meydan okunacak bir ülke değildir… Aksini düşünen varsa, bizler görevimizin başında, milletimizin emrindeyiz… Biz buradayız! Devletimize, Milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız. Sebepsiz bahane ve hezeyanlar üzerinden yapılan açıklama tam manasıyla geçmişte taşıdıkları sıfatların, devletin ve milletin verdiği şerefin farkında olmayanların demokrasiye, hukuka, devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir.” ifadelerini kullandı..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ