Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Vali Aykut Pekmez köy muhtarlarını dinledi

Vali Aykut Pekmez köy muhtarlarını dinledi
  • 23 Kasım 2016 - 15:11

Halk Sağlığı Toplantı Salonunda merkeze bağlı 84 köy muhtarı ile mahalli idareler toplantısı düzenleyen Vali Aykut Pekmez, bütün muhtarlara söz vererek; köylerin sorun ve ihtiyaçları ile muhtarların taleplerini dinledi.

Muhtarların dile getirdiği bütün isteklerini ve köylerdeki sorunların giderilmesine yönelik yapılacak çalışmaları el birliği gönül birliği içerisinde, her zaman iletişim halinde olup; bu sorunları çözmek için gayret edeceklerini ifade eden Vali Aykut Pekmez: “İyi niyet içerisinde hep beraber ülkemiz ve ilimiz için hizmet etmek için çalışacağız” dedi.

Hizmetlerin yapılmasında herkesin tabi olduğu mevzuatta vurgu yapan Vali Pekmez; “Hepimizin görevleri ve sorumlulukları ve yetkileri var. Belirlenen mevzuatın dışına çıkma şansımız yok. Önemli olan hakkaniyet ve adaletle uygun davranmak. Ancak bu anlayışta herkese eşit olmak değil, ihtiyaç olana göre dağıtabilmek. Küçük köylerimiz bana az geliyor diyor, eskiden belediye olan köylerimiz daha çok istiyor. Haklı olarak herkes kendi penceresinden bakıyor. Bizler elimizden gelen imkânları sizler için sonuna kadar zorlayıp, hibe ve ödenek çıkartmak suretiyle maksimum hizmeti yapmaya çalışacağız. Önemli olan iyi niyetle, iletişimi devam ettirerek sorunlara çare bulmak’ dedi.

İl Genel Meclis üyeleri, daire müdürleri ile sorun ve ihtiyaçlarla ilgili sürekli görüştüklerini, görüşme talepleri konusunda muhtarlara da kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Vali Aykut Pekmez; “İnşallah iyi niyetle, el birliği,  gönül birliği ile ülke için ilimiz için bir şeyler yapmaya çalışacağız. Ülkemiz 15 Temmuz da büyük bir badire atlattı. Onun etkileri belki halen sürüyor. Allaha şükür milletimizin demokrasiye, vatana, bayrağa, ezana sahip çıkmasıyla o badireyi atlattık. Ama yetmiyor gönül ve el birliğini bu dönemde de devam ettirmemiz lazım.” diye konuştu.

Toplantıya Vali Yardımcısı Haluk Sezen, İl Genel Meclis Üyeleri, kamu kurumlarının müdürleri ile merkeze bağlı 84 köy muhtarı katıldı.

Aksaray Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2017 bütçesi 3.5 Milyon lira

Vali Aykut Pekmez: “Bizler elimizden gelen imkânları sizler için sonuna kadar zorlayıp, hibe ve ödenek çıkartmak suretiyle maksimum hizmeti yapmaya çalışacağız.

Aksaray Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçe görüşmeleri tamamlandı. Merkez birliğinin 2017 bütçesi 3.5 Milyon lira olarak kabul edildi.

Merkez ilçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin bütçe görüşmeleri toplantısına katılan Vali Aykut Pekmez, kabul edilen bütçenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ