Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Vali Aykut Pekmez’den 19 Mayıs mesajı

Vali Aykut Pekmez’den 19 Mayıs mesajı
  • 18.05.2018
  • 501 kez okundu

, dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve Büyük Atatürk tarafından gençliğe armağan edilen 19 Mayıs gününde, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da milletçe coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs 1919 tarihi, milletine güvenen ve inanan bir kahramanın, bir dâhinin Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savışı’nı başlatmak üzere Samsun’dan Anadolu topraklarına ayak bastığı gündür.

Büyük Önder Atatürk’ün, 19 Mayıs tarihini gençlere armağan etmesi, Türk gençliğine olan inancını ve güvenini göstermektedir.

Sevgili Gençler sizlere düşen en büyük görev; bu aziz vatanı geliştirerek, güzelleştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan sizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek en başta gelen görevinizdir.

Biz, gençlerimize güveniyor, onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın “19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı kutluyor, gençlerimizi sevgiyle kucaklıyorum.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ