Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

Vali Hamza Aydoğdu: İyilik yapmak da nasip işi

Vali Hamza Aydoğdu: İyilik yapmak da nasip işi
  • 16 Eylül 2020

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu koranavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarında görevli din görevlilerine başarı belgesi takdim etti.

Vali Hamza Aydoğdu Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda yaptığı konuşmasında Vefa Sosyal Destek Gruplarında yer alan görevlilerin insanların iyiliği için hizmet verdiğini belirterek bu grup içinde mesai mefhumu gözetmeden büyük fedakârlık göstererek çalışan din görevlilerine teşekkür etti.

-Toplum ne zaman zorda, darda kalsa Çanakkale ruhu ortaya çıkıyor

Vali Aydoğdu burada yaptığı konuşmasında: “Bizim kültürümüzde, medeniyetimizde, kültürümüzde bize has çok güzel kavramlar var. Bunlar vefa, diğergamlık kavramları…Kendi nefsini başkasının nefsine feda etmek. Bizde bir ruh hali var. Ben buna Çanakkale ruhu diyorum. Toplum ne zaman zorda, darda kalsa o ruh bir anda inkişaf ediyor. Bu ruh Çanakkale de, kurtuluş savaşında 15 Temmuzda böyleydi, pandemi sürecinde de böyle oldu. Avrupa da insanlar birbirinden kaçarken burada arkadaşlarımız kendi nefislerini, canlarını ihtiyarlarımız için evdeki çocuklar için komşuları için feda ederek onlara destek oldular. Bu başarı belgesi ile takdir edilecek bir durum değil. Allah hepinizden razı olsun. Allah sizi var etsin “dedi.

Konuşmasında iyilik yapmanın da bir nasip işi olduğunu vurgulayan Vali Aydoğdu; “Vefa Destek grupları çok önemli görevler yaparak insanlarımıza iyilik yaptı. İyilik yapmak da bir nasip işi. Allah hepimize nasip etmiyor. İnsanların iyiliği için koştunuz mesai verdiniz. Allah birliğimizi beraberliğimiz daim etsin” dedi.

İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller ise konuşmasında Aksaray Müftülüğüne bağlı din görevlilerinin kendilerine verilen görevi hakkıyla yerine getirmenin yanında camilerin bir süre toplu ibadete kapalı olduğu dönemde Vefa sosyal Destek Gruplarında yer alarak vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Güller, Aksaray’daki imam ve müezzinlerin tamamının yine AFAD bünyesinde oluşturulan denetleme ve filyasyon takip ekiplerinde görev aldığını, camilerdeki görevlerini yerine getiren din görevlilerinin aralarda verilen diğer görevleri de yaptığını belirterek: “Bundan sonrada her daim halkımızın hizmetinde en etkili en güzel hizmeti vermek için her zaman hazırız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Hamza Aydoğdu, Vali Yardımcısı Mustafa Gündüz, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal tarafından Vefa Sosyal Destek Grubunda hizmet veren din görevlilerine ‘Başarı Belgesi’ takdim edildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ