Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Vali Pekmez Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti

Vali Pekmez Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti
  • 05.01.2017
  • 1.103 kez okundu

Aksaray Valisi Aykut Pekmez Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Aykut Pekmez : “Aksaray’ın tarım ve hayvancılık potansiyelini üretime geçirmek için çalışmalar artarak devam edecek”

Vali Aykut Pekmez Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Müdürü , müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Pekmez; bir süre görüştüğü Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü ’dan Aksaray’ın tarım ve hayvancılık durumu ve potansiyeli hakkında brifing aldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zabun, il genelinde; 420.430ha tarım arazisi olduğunu, 235.490ha ise sulanmadığını fakat Aksaray’ın toplam tarım arazilerinin %85 i olan 357.793ha nın sulanabilir arazi vasfında olduğunu belirtti. İl Müdür Zabun, Aksaray’ın hayvancılık potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, Aksaray’ın hayvan varlığı bakımından ise 181.370 büyükbaş ve 513.002 küçükbaş hayvan sayısı ile Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.

İl Müdürü Zabun’dan Aksaray merkez ve ilçelerin tarım ve hayvancılık potansiyeli ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Vali Aykut Pekmez, Aksaray’ın geçmişten gelen tarım ve hayvancılık potansiyelinin olduğunu, bu potansiyeli arttırmak ve üretime dahil etmek için çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ