Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Vali Pekmez üreticilere yem fabrikası müjdesi verdi

Vali Pekmez üreticilere yem fabrikası müjdesi verdi
  • 30 Mart 2017 - 11:36

Vali Aykut Pekmez Bağlıkaya Beldesi ziyaretinde üreticilere yem fabrikası müjdesi verdi.

Vali Aykut Pekmez Bağlıkaya Beldesi ziyaretinde üreticilere yem fabrikası müjdesi verdi.

Vali Aykut Pekmez iade-i ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere belde ziyaretlerine devam ediyor. Bağlıkaya Beldesini ziyaret eden Vali Pekmez Belediye Başkanı Davut Çalışkan ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Belediye Başkanı Çalışkan’dan bilgi alan Vali Pekmez bölgenin hayvancılıkla yoğun şekilde uğraştığının ifade edilmesi üzerine yaptıkları girişimlerin sonuç verdiğini Tarım Kredi Kooperatifinin Aksaray’a yem fabrikası kuracağı müjdesini verdi.

Beldenin sorunlarını imkanlar ölçüsünde çözmeye gayret ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Davut Çalışkan; beldenin kanalizasyonunun tamamlandığını, belde içerisinden geçen derenin DSİ tarafından 1. Etabının ıslah çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Bölgede hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı, büyükbaş varlığının 15 bine ulaştığının belirtilmesi üzerine açıklamada bulunan Vali Aykut Pekmez; Aksaray’ın tarım ve hayvancılıkta çok büyük bir potansiyelinin olduğunu bu konuda önemli gelişmeler kaydettiğini söyledi.

-Yem fabrikası üreticiyi rahatlatacak

Yaptıkları girişimler sonucunda Tarım Kredi Kooperatifinin Aksaray’da yem fabrikası kurması kararını aldığı bilgisini veren Vali Pekmez; üreticilerin önemli bir girdi olan yem konusunda daha da rahatlayacağını söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifinin Türkiye’de iki ilde yem fabrikası kararı aldığını bunlardan bir tanesinin Aksaray olduğunu söyleyen Vali Pekmez; Aksaray-Konya yolu üzerinde yem fabrikası kurulması için gerekli çalışmaların tamamlandığını kooperatifinin yeri belirlenen yem fabrikasının temelini yakın zamanda atacağını belirtti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ