Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Vali Pekmez’in eşi Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

Vali Pekmez’in eşi Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti
  • 02.01.2017
  • 1.502 kez okundu

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Merkezi gezerek İl Müdürü İsrafil Aktürk’ten bilgi alan Pekmez; ‘Allah devletimize zeval vermesin. Devletimiz bütün vatandaşlarına sahip çıkıyor’ dedi.

Merkezde görev yapan idareci ve personellerle görüşen Yeşim Pekmez; bu tür yerlerin devletin şefkat elinin gösterildiği özel yerler olduğunu belirterek; “Sizler bu işim sorumluluğunu farkında olan, çok yönlü hizmet veren özveri ve sabır isteyen bir iş yapıyorsunuz. Devletimizin sağladığı imkânlarla, devletimizin şefkatli kollarını burada sizler gösteriyorsunuz. ”dedi.

Bakım Rehabilitasyon merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yeşim Pekmez; merkezde oluşturulan iş atölyelerini ziyaret etti.

Atölyelerde boyama ve hediyelik eşya yapımında çalışan gençlerle yakından ilgilenen Yeşim Pekmez; 52’si Bakım Rehabilitasyon Merkezinde 15’i Umut Evlerinde kalan bireylerin toplumun bir parçası olduğunu belirtti.

Devletin bakıma muhtaç, yaşlı ve engelliler için çok ciddi imkânlar ortaya koyduğunu, bu kişiler ve ailelerine destekler sağladığını ifade eden Pekmez; “Eskiden çevremizde, sokakta gördüğümüz bu insanlarımıza devletimiz sahip çıktı. Allah Devletimize zeval vermesin. Devletimiz bütün vatandaşlarına sahip çıkıyor ‘dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ