Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Vali Şeref Ataklı İl Özel İdaresi yatırımlarını değerlendirdi

Vali Şeref Ataklı İl Özel İdaresi yatırımlarını değerlendirdi
  • 07.04.2016
  • 1.340 kez okundu

Vali Şeref Ataklı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ve yatırımcı birim müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı..

Aksaray İl Özel İdaresince yol, içme suyu, tarımsal sulama, imar ve çevre konularında devam eden ve planlanan işlerin; proje, ihale ve mevcut durumları hakkında Genel Sekreter Ramazan Altundağ’dan bilgi alan Vali Ataklı; çalışma döneminin başlamasıyla birlikte her birimin kendi alanında sürdürdüğü yatırım, hizmet ve devam eden çalışmaları yakından takip edeceğini söyledi.

Toplantıya katılan Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Atilla Yıldız, Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürü Oktay Metin Güneş, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü İsa Mutlu, Destek Hizmetleri Müdürü Kasım Özkaraağaç’tan yürütülen hizmetler, yatırımlar sorun ve çözüm önerileri hakkında bilgi alan Vali Ataklı: “İl Özel İdaresi köylerde önemli çalışmalar gerçekleştirildi. 2016 yılında da devam eden işler yakından takip edilerek tamamlanması sağlanırken yol, içmesuyu, imar, su ve diğer hizmetlerin sunulması için planlanan yeni yatırımlarda, ihale işlemleri ve yatırımların başlaması ile ilgili çalışmaları aksamaya meydan verilmeden tamamlanacak. Biz hep birlikte sorunlara çözüm üreteceğiz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

2016 yılında İl Özel İdaresinin en önemli yatırımlarından olan 36 km Akin-Balcı grup köy yolları ile 20 km Sağlık-Helvadere grup köy yollarının sıcak asfalt olarak yapılarak standardının yükseltilmesi olacağını ifade eden Vali Ataklı, ihale aşamasında olan yatırımın tamamlanması ile önemli bir hizmetin Aksaray’da gerçekleştirileceğini söyledi. Vali Ataklı, köy yollarında bakım onarım ile ilgili çalışmaların da ihale edilerek çalışma mevsiminin başlaması ile planlanan yollarda gerekli bakım çalışmalarının başlatılacağını ifade etti.

Köylerde önemli bir sorun olan imar konusunda da çalışma başlatıldığını belirten Vali Ataklı, “Köylerde bir çok sorunun kaynağı olan imar planı konusu aşama aşama ele alınacak. Köy yerleşim planları İl Özel İdaresi tarafından hazırlandı. İmar planı çalışmalarını da başlatıyoruz. Bu çalışmasının tamamlanması ile bu konuda bütün köylerdeki sorunlar büyük ölçüde giderilmiş olacak’ dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ