Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Valilik’ten Bozcatepe Köyü’ndeki afetle ilgili açıklama

Valilik’ten Bozcatepe Köyü’ndeki afetle ilgili açıklama
  • 11.02.2016
  • 1.487 kez okundu

Aksaray’ın Merkez’e bağlı Bozcatepe Köyü’nde aşırı rüzgarın etkisiyle ev ve mandıralarda yaşanan olaylarla ilgili Aksaray Valiliği açıklama yaptı..

Yapılan yazılı açıklamada; “Merkeze bağlı Bozcatepe Köyünde 18.01.2016 günü saat 06.00 sularında meydana gelen aşırı rüzgar ve yağmur sonucu, Yaşar Ökçesiz ve Mustafa Şenses’e ait 2 adet mandıra, İmam Yunus Çalar’ın oturduğu camiye ait lojmanın ve Kemal Özmen ile Halil Ökçesiz e ait 2 adet evin çatısı hasar gördüğü, bazı evlerde elektrik kesintisi olduğu ve köy yolunda yer yer bozulma olduğu, can ve mal kaybının olmadığı AFAD ekiplerimizce tespit olunmuştur.

Aynı gün görevli tüm kurumlar olay mahalline sevk edilerek, vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmiş olup, Vatandaşlarla ve muhtarla yapılan görüşmelerde çadır ihtiyacının olmadığı sadece çatıların tamirat taleplerinin bulunduğu belirtilmiştir. Bozcatepe Köyünde meydana gelen çatı uçması olayı genel hayata etkin olmadığı için ilgili mevzuat gereği ayni ve nakti yardım yapılamamıştır. Buna rağmen Bozcatepe Köyüne bağlı yaylasında baraka tipi evinde fazla hasar olan Mustafa Şenses’e AFAD ekiplerince 1 adet aile tipi çadır kurularak teslim edilmiştir.

Mustafa Şenses’e ait Bozcatepe Köyünde 1 adet kullanılabilir evinin olduğu ancak ısrarla bu evde kalmadığı, basında çıkan haberlerde yer alan resimlerin yayladaki baraka tipi evine ait olduğu ve söz konusu kişinin her hangi bir hayvan zaiyatının olmadığı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Teknik Personeli tarafından tanzim edilen raporla tespit edilmiştir” denildi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ