Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Vatandaşlara evde temizlik ve kişisel bakım hizmeti

Vatandaşlara evde temizlik ve kişisel bakım hizmeti
  • 06 Kasım 2020

Evde Temizlik ve Bakım Hizmetleri projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar Aksaray Belediyesi ekiplerince ziyaret edilerek evleri temizleniyor, faturaları ödeniyor, sağlık sorunu olan vatandaşların sağlık durumları ilgili sağlık kuruluşlarına bildiriliyor.

Aksaray Belediyesi’nin sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında hayata geçirdiği ‘’Evde Temizlik ve Bakım Hizmetleri’’ projesi ile yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veriyor. Aksaray Belediyesine başvuran ihtiyaç sahibi aileler Belediye ekiplerince evlerinde ziyaret edilerek talep ettikleri hizmetlerin gereksinimleri tespit ediliyor. Gerekli tespitleri yapılan aileler 15 günde bir ziyaret edilerek başta ev içi temizlik olmak üzere, halı yıkama, cam silme, toz alma, mutfak temizliği gibi detaylı ev temizliği yapıyor. Vatandaşlara ferah ve konforlu ortamlar sunmak için çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri ailenin ihtiyaç durumuna göre alışverişini yapıyor ve sağlık problemi olan hastalar varsa bu hastaların durumlarını ilgili sağlık kuruluşlarına bildiriliyor.

Belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığının altını çizen Belediye Başkanı Evren Dinçer, yaşlı engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların dualarını almanın her şeyin üzerinde olduğunu belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

‘’ Aksaray’da sosyal belediyecilik anlamında vatandaşlarımızın yanında olmak için ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Evde bakım ve Temizlik Hizmeti sunuyoruz. Güler yüzlü ekimiz, ihtiyaç sahibi aileleri sık sık ziyaret ediyor ve ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu proje sayesinde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Dinimiz, örf ve adetlerimiz yaşlı insanlara sahip çıkmayı, yardıma ihtiyaç duyan kişilerin elinden tutarak onları muhtaçlıktan kurtarmayı emreder. Toplumsal yaşamın vazgeçilmez kuralı da budur. Şehrimizi fiziksel olarak imar ederken yaşlılarımızın ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da gönlünü hoş tutmanın gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ