Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Vatanını, bayrağını ve istiklalini koruyabilmenin adıdır

Vatanını, bayrağını ve istiklalini koruyabilmenin adıdır
  • 29.08.2016
  • 1.288 kez okundu

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı..

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, “Türk milleti, inandığı değerleri yaşatabilmek, vatanını, bayrağını ve istiklalini koruyabilmek için nice kereler çetin imtihanlardan geçmiştir, en zor şartlar altında mücadele ettiği zamanlarda bile mazlumun yanında, zalimin karşısında dimdik durmasını bilmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Karatay, 1071 Malazgirt, 1516 Mercidabık, 1922 Büyük Taarruz gibi Türk tarihinde her biri birer dönüm noktası olan zaferleri en içten duyguyla kutladığını vurgulayarak, “Türk milleti, Malazgirt Zaferi neticesinde Anadolu topraklarını yurt edinmekle birlikte bu coğrafyanın tamamında adalet, barış, kardeşlik ve hoşgörünün hakim olması için mücadele etmiştir.” ifadesini kullandı.

Türk milleti, inandığı değerleri yaşatabilmek, vatanını, bayrağını ve istiklalini koruyabilmek için nice kereler çetin imtihanlardan geçmiştir, en zor şartlar altında mücadele ettiği zamanlarda bile mazlumun yanında, zalimin karşısında dimdik durmasını bilmiştir diyen il başkanı Karatay, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kazandığımız 30 Ağustos zaferi ile de devletimizin izmihlalini ve milletimizin esaretini hayal edenlere, asla unutamayacakları bir ders vermiştir. 30 ağustos Zafer Haftası vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla yad ediyor, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarını ve bütün vatandaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum. dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ