Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Vergi yapılandırılması toplantısı düzenlendi

Vergi yapılandırılması toplantısı düzenlendi
  • 28.10.2016
  • 1.277 kez okundu

Aksaray Defterdarlığı vergi yapılandırılması konusunda mükellefleri uyarıcı toplantı düzenledi..

Toplantıda Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ev sahipliği yaparken üyeleri ve mükellefleri bilgilendirmek ve istişare yapmak adına Aksaray Defterdarı Uğur Arslan, Vergi Dairesi Müdürü Metin Çalışkanoğlu, Tarama Kontrol Şefliği Gelir Uzamanlar İsmail Duru, Oğuz Aktaş katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Defterdar Uğur Arslan, yapılandırmalar hakkında bilgiler verdi. Arslan, “Bu kanun bazı alacaklıların yeniden yapılandırılmasını içeriyor. Daha çok vergi yönüyle sivil toplum kurumları, odaları ziyaret ediyoruz. Bu konuda bilgi vermeye çalışıyoruz. Devlet vergisel yönde borcu olanlara elini uzattı. Bu eli herkesin tutmasını istiyoruz. Vergi dairemize yapılandırmayla ilgili mutlaka müracaatlarını bekliyoruz. Bu kanunun getirmiş olduğu bir takım imkânlar var. 18 aya kadar taksit imkânları bulunmaktadır. Faizlerin gecikme zamları silinecek. Bundan Aksaray’ın faydalanmasını istiyoruz” dedi.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise ”Devletimizin bazı borçları yeniden yapılandırması konusunda vergi dairesine kayıtlı herkesin ve üyelerimizin böyle bir imkândan faydalanması gerekmektedir. Eski zamanlarda defterdarlık ve maliye denince aklımıza bir korku imparatorluğu geliyordu. Fakat bunun böyle olmadığını biliyoruz. Devletimize ödediğimiz vergiler ile her türlü hizmeti alıyoruz. Bizler duyarlı olmalı ve vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmeliyiz.”dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ