Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

Yağmur Damlaları

Saliha TOPRAK
Saliha TOPRAK - saliha-toprak@hotmail.com
  • 03.10.2017
  • 1.402 kez okundu
Uzun zamandan sonra yeniden merhaba…
Güzel günlerde, iyi gelişmeler yaşanırken merhaba demek isterdim. Ne yazık ki, üretici de, tüketici de perişan. Zam üstüne zam yağmakta. Kimse mutlu değil.
Sonbahar, okulların açıldığı, yakıt parasının başladığı, kışın kapıda olduğu zamanlardır. Babalar , yavrularının tüm ihtiyaçlarını eksiksiz almaya , anneler babaların çabasına ortak olmaya çalışırken, çocuklar da bunun kendilerine fark ettirilmeme gayretine rağmen farkında olup, en gerekli okul malzemesi listesini bile onlara nasıl söyleyeceklerinin sıkıntısını yaşarken, size merhaba dedim.
Yani, şimdi biliyorum ki; kimsenin köşe yazısı okumayı, hatta müzik dinlemeyi, kendine zaman ayırmayı umursadığı yok. Banka kredisini, kredi kartı borcunu nasıl ödeyeceğini düşünürken…
Çok karamsar bir giriş yaptım ama sonbahar yapraklarının sarı sarı döküldüğü, dizi karşısında umarsız bir keyifle kahvelerin yudumlandığı bir yazı da bu yoğun gündem içinde yanlış olurdu.
Yağmurlar sadece şiirlerde şık duruyor. Onun damla seslerini sadece dertsiz insanlar, ya da derdi aşk olan romantikler severek dinler ki, o da eskidendi.
Şimdi dinlediğimiz haberlerde hızlıca geçiştirilen şehit haberleri. Dünyanın her yerinden gelen ölüm ve savaş haberleri…
Utanarak yapılan basit bir piknik keyfi bile suçluluk duyururken, düğünler görev gibi. Gülmek ayıp gibi yaşanır olmuşken.
Selam yok , komşu gezmesi yok. Akşam olunca evi olanlar evine, olmayan sığındığı her nereyse oraya…
Özlediğimiz , içine kedi dili bisküviler batırarak içtiğimiz komşulu çay sohbetlerine, devlet okullarında mutlu huzurlu okuyan çocuklarımızla kahkaha dolu yuvalarımızda, yağmurun damlalarının ninni gibi döküldüğünü duyumsayarak, sıcacık ve huzurla yaşamaya en kısa zamanda geri dönebilmek umuduyla, şimdilik hoşça kalın efendim…
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ