Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Yaldır: Yerli vekil adayları MHP’de dir

Yaldır: Yerli vekil adayları MHP’de dir
  • 15.10.2015
  • 1.486 kez okundu

MHP Adayı Yaldır, MHP olarak Aksaray’da dışarıdan aday getirmediklerinin altını çizerek; “Yerli vekil adayları MHP dedir” dedi..

MHP Aksaray Milletvekili ve adayı Turan Yaldır sürdürdüğü esnaf gezilerinde yaptığı açıklamada, Aksaray’da ben milletvekili olarak seçilmez isem ama seçileceğime inanıyorum. İnanın kaybeden ben olmam. Kaybeden Aksaray olur. Ben döner işime gücüme bakarım. Ama Aksaray’lının derdini kim dinleyecek. Aksaray’lının sağlık ihtiyaçlarını, çocuklarının sıkıntılarını problemlerini, iş ihtiyaçlarını, Aksaray’ın sokaklarında gezecek bir milletvekili bulabilecekler mi? Kendi hallerinden anlayacak, kendileri gibi dinleyecek, kendileri gibi yaşayan, konuşan bir milletvekili bulabilecekler mi?” dedi.
AK Parti Aksaray Milletvekili adaylarının cumhurbaşkanının söylemine dahi uygun olmadığını söyleyen Yaldır, Yani bugün geldiğimiz nokta da Cumhurbaşkanının yerli ve milli milletvekili söylemine en uygun liste MHP’nin listesidir. Bugün bakıldığında AKP’nin üç tane ithal adayı var. Diğer taraftan MHP’nin üç tane yerli adayı var. Milliliklerine bir şey demiyoruz. Tartışma konumuz değil, ama bakıldığında cumhurbaşkanının dahi söylemine uymayan bir AKP listesi var. Eşleri seçmen değil. Cengiz beyin ve Serdengeçti beyin eşi oylarını Aksaray’da mı kullanacak. Aksaray seçmeni midir? Ne zaman aldırmışlar Aksaray’a kayıtlarını? Ben iddia ediyorum eşleri seçmen değil. Kendi eşlerinin oyunu alamayacaklar” dedi.

AK Parti’nin adaylarının Aksaray’ı tanımadıklarını da iddia eden MHP Milletvekili adayı Turan Yaldır, Diğer iddiamızdan birisi de Aksaray’ı tanımıyorlar. Eskil’in Böğet’i sormadan bulamayacak kadar Aksaray’lılar. Eskil’in Güneşli, Başaran’ı Güzelyurt’un Akyamaç’ını Mandamasını, Sarıyahşi’nin Boğazköyünü vatandaşımıza sormadan gidemezler. Ağzıkarahan nerde diye sorsak birbirinin gözlerine bakarlar. Hasandağı’nın köylerini, Elmacık nerde? Yenipınar nerde diye sorsak bilemezler. Kimseye sormadan Yenipınar’ın yerini haritandan bulamazlar. Bu kadar Aksaray’lılar. Bunlar mı çözecek Aksaray’în problemini, şahısları ile ilgili bir problemimiz yok, ama Aksaray’ı tanımıyorlar. Aksaray’ı tanımayan ekibin, Aksaray’ın problemlerni çözme noktasında bir kararlılık göstermesi, bir duruş göstermesi, ortaya bir proje koyması mümkün değildir. Nedir bu Aksaray’lıların çektiği? Bu Aksaray’lıya Allah’tan reva mıdır? Keşke AKP’nin listesinde keşke en az bir tane bir önceki dönem ki dönem ki gibi, Aksaray’ı bilen tanıyan, Aksaray’klı ile haşır neşir olmuş, kucaklaşmış adayları olsa idi. Bizler öyleyiz. Bizler sabahtan akşama kadar vatandaş ile iç içeyiz. 7 Haziran’da milletvekili seçildikten sonra toru topu 5 gününü Ankara’da geçirmiş bir milletvekiliyim. Geri kalanın tamamında Aksaray’ da vatandaşlarımızın problemleri ile gününü geçirmiş bir milletvekiliyim. Diğer taraftan kendi eşine dostuna, akrabalarına yardımı dokunmamış insanların vatandaşımıza nasıl yardımı dokunacak” dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ