Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

YBS Veri Tabanı dersleri çevrimiçi ortamda yapılıyor

YBS Veri Tabanı dersleri çevrimiçi ortamda yapılıyor
  • 03.04.2016
  • 1.423 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün (YBS) veri tabanı dersleri, Oracle Akademi’nin Bulut Bilişim olanakları kullanılarak gerçekleştiriliyor..

’nin dünyanın en önemli yazılım şirketlerinden birisi olduğunu ve firmayla yapılan anlaşma sayesinde bölüm öğrencilerinin, dünyada kullanılan bir teknolojiye entegrasyonunun sağlandığını kaydeden ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. , Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret etti ve konuya ilişkin detayları paylaştı.

Bölüm öğrencilerinin çevrimiçi ortamda veri tabanı derslerini görebildiğinden söz eden Elçi, “Öğrencilerimiz ilgili sistem sayesinde kendi veri tabanlarını oluşturup kullanabilmektedirler. Sistem, yapılan anlaşma gereği ücretsiz şekilde kullanılmaktadır. İş hayatında ve dünya üniversitelerinde de kullanılan bu sistem, öğrencilerin yeni teknolojilere erişebilmesi açısından önem arz etmektedir” dedi.

Yapılan bu kısa bilgilendirmenin ardından Elçi, Rektör Şahin’e, Oracle Akademi anlaşma plaketini takdim etti. ASÜ Rektörü Şahin, Elçi’ye çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ